Sprawa Asi Bibi coraz bliżej rozstrzygnięcia. Adwokat mówi o "przejrzystości" i "sprawiedliwości"

Prezes Pakistańskiego Sądu Najwyższego będzie sędzią w sprawie skazanej na śmierć chrześcijanki Asi Bibi. - To najlepsze z możliwych rozwiązań - uważa jej adwokat.

Zdjęcie ilustracyjne
flickr.com/HazteOir.org/CC BY-SA 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Prezes Pakistańskiego Sądu Najwyższego Mian Saquib Nisar ogłosił, że w przyszłym tygodniu zostanie podana data rozprawy apelacyjnej Asi Bibi, chrześcijanki przebywającej w więzieniu od 2009 r. i skazanej na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciw Mahometowi. Sprawę poprowadzi osobiście prezes sądu.

- Jesteśmy szczęśliwi, że to właśnie on się tym zajmie

 – skomentował tę informację adwokat Asi Bibi. Saiful Malook dodał, że jest to gwarancja przejrzystości, sprawiedliwości i praworządności.

Dyrektor fundacji, która pomaga rodzinie Asi Bibi na wieść o tym stwierdził, że jest ona w najlepszych rękach. Prosił jednocześnie wierzących na całym świecie o modlitwę w tej intencji.

-  Kalwaria Asi powinna się więc powoli kończyć, o ile taka będzie wola Boga

- dodał Joseph Nadeem.

Tymczasem w Pakistanie nie ustają ataki przemocy wymierzone w chrześcijan. Dominikanin James Channan, odpowiedzialny za Peace Center (Ośrodek Pokoju) w Lahaurze powiedział, że chrześcijanie żyją tam w bardzo ciężkiej atmosferze, w strachu potęgowanym przez terrorystów niszczących pokój.

- Domagamy się sprawiedliwości dla ofiar oraz bezpieczeństwa dla biednych i bezbronnych chrześcijan, a także rekompensat dla rodzin dotkniętych prześladowaniami

 - powiedział o. Channan.

 

Źródło: KAI, niezalezna.pl

#Asia Bibi #Pakistan #chrześcijanie #mahometanie #muzułmanie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo