Kilkanaście zarzutów dla nożownika

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu rozszerzyła zarzuty dla nożownika ze Stalowej Woli. Konrad K., który w październiku ub. roku w galerii handlowej ranił nożami dziewięć osób, z których jedna zmarła, usłyszał 18 zarzutów, w tym jeden zabójstwa i dziewięć usiłowania zabójstwa.

FLICKR/ R. NIAL BRADSHAW/ CC BY 2.0

Pierwotnie mężczyźnie postawiono zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób poprzez atakowanie dwoma nożami i zadawanie im ran w klatkę piersiową, jamę brzuszną i plecy, w wyniku czego jedna osoba zmarła, a osiem innych zostało rannych.

Jak poinformował dziś rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu Andrzej Dubiel prokurator - po przeanalizowaniu wszystkich materiałów dowodowych, w tym zeznań świadków - zdecydował o rozszerzeniu zarzutów 27-letniemu mężczyźnie.

Konradowi K. prokurator postawił jeden zarzut zabójstwa Małgorzaty P., dziewięć zarzutów usiłowania zabójstwa, w tym osiem połączonych ze spowodowaniem ciężkich obrażeń ciała i narażeniem ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Chodzi o osoby, które po ataku nożownika trafiły do szpitali. Kilka z nich w stanie krytycznym walczyło o życie.

Prok. Dubiel dodał, że wśród dziewięciu zarzutów usiłowania zabójstwa jeden dotyczy osoby, której Konradowi K. nie udało się zranić. Uchyliła się ona przed atakiem nożem.

Konrad K. usłyszał także zarzut usiłowania zabójstwa, połączony z rozbojem. Prok. Dubiel wyjaśnił, że chodzi o mężczyznę, którego K. ranił nożem, chcąc wyrwać mu kluczyki do samochodu, by móc nim odjechać.

 

Źródło: PAP,niezalezna.pl

#nożownik #zarzuty

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo