Wirtuoz skrzypiec w Warszawskiej Operze Kameralnej

/ fot. operakameralna.pl

  

W niedzielę 22 kwietnia warszawscy melomani mieli okazję posłuchać jednej z pereł muzyki klasycznej - "Czterech pór roku" A. Vivaldiego w wykonaniu wybitnego skrzypka Giuliano Carmignoli.

Giuliano Carmignola to włoski skrzypek światowej sławy - karierę solową rozpoczął od współpracy z takimi sławami dyrygentury, jak: Claudio Abbado czy Giuseppe Sinopoli, z którymi występował we wszystkich najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata. Ważnym epizodem w jego karierze była również współpraca z zespołem Virtuosi di Roma w latach siedemdziesiątych oraz z orkiestrami takimi jak m.in. Sonatori della Gioiosa Marca,  Orchestra da Camera di Mantova, Venice Baroque Orchestra, Orchestra Mozart i Orchestre des Champs-Élysées.

Jako pedagog prowadzi kursy mistrzowskie w Accademia Chigiana w Sienie oraz Hochschule Luzern w Szwajcarii. Przyznano mu honorowe członkostwo Akademii Filharmonii Królewskiej w Bolonii oraz Akademii Świętej Cecylii w Rzymie.

"Czterech pór roku" Antonio Vivaldiego mogli posłuchać w niedzielę warszawscy melomani, którzy przybyli licznie na koncert na Zamku Królewskim. Wirtuoz przyjechał na specjalne zaproszenie Warszawskiej Opery Kameralnej:

Sposób, w jaki słynne dzieło interpretuje Giuliano Carmignola, można by określić mianem doskonałego zespolenia wiedzy o historii i tradycji wykonawczej z wirtuozerią dostępną tylko wyjątkowym instrumentalistom. 

- chwalą się organizatorzy wydarzenia.

Carmignoli towarzyszyła Cappella Gedanensis, zespół powstały w roku 1981 dzięki inicjatywie Aliny Kowalskiej-Pińczak. Skrzypek gościł w Polsce po raz kolejny - rok temu mogliśmy go posłuchać podczas Gdańskiego Festiwalu Muzycznego.

CZYTAJ TEŻ:  "Uprowadzenie z seraju" - znakomita premiera Warszawskiej Opery Kameralnej!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, operakameralna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rząd walczy z wykluczeniem komunikacyjnym. Projekt "Połączenia Lokalne" wchodzi w życie

/ twitter.com/PremierRP

  

- Jesteśmy w trakcie realizacji największego programu w III RP naprawy dróg samorządowych. Dla mnie ten program to ogromna szansa na kolejną falę przedsiębiorczości i pobudzenia fali polskiego kapitalizmu - mówił na konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki wraz z szefem resortu infrastruktury Andrzejem Adamczykiem spotkali się z samorządowcami ws. rozwoju połączeń lokalnych.

Bardzo cieszę się na okoliczność tego spotkania, które ma służyć jako forum do wymiany myśli, zaprezentowania ustawy dotyczącej połączeń lokalnych

- mówił po spotkaniu premier.

Naszym pragnieniem jest, żeby gmina spotkała się z gminą, a powiat z powiatem. Według danych GUS ponad 3 mln pracowników dojeżdża do pracy w innej gminie

- wskazywał szef rządu.

Premier podkreślił, że "ogromny wysiłek, zmniejszenie możliwości pozyskania pracy w bliższym miejscu i duża strata czasu na dojazd".

To zjawiska z życia codziennego, którym chcemy zapobiegać. Jesteśmy w trakcie realizacji największego programu w III RP naprawy dróg samorządowych. Dla mnie ten program to ogromna szansa na kolejną falę przedsiębiorczości i pobudzenia fali polskiego kapitalizmu. Przedsiębiorca nie zainwestuje tam, gdzie jest nieefektywność. Decydujemy się na taki krok, który ma służyć pobudzeniu przedsiębiorczości

- mówił.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl