Skoczkowie narciarscy po udanym sezonie zasłużyli na dobre wakacje. Niektórzy spędzają je na poszerzaniu horyzontów w kierunku życiowych pasji. Tak jest w przypadku Macieja Kota, który - podobnie jak Adam Małysz - jest pasjonatem sportów motorowych. Niedawno pojawił się na torze w Modlinie.

"/>

Maciej Kot poszedł śladami Adama Małysza

Maciej Kot / Ailura, CC BY-SA 3.0 AT

  

Skoczkowie narciarscy po udanym sezonie zasłużyli na dobre wakacje. Niektórzy spędzają je na poszerzaniu horyzontów w kierunku życiowych pasji. Tak jest w przypadku Macieja Kota, który - podobnie jak Adam Małysz - jest pasjonatem sportów motorowych. Niedawno pojawił się na torze w Modlinie.

Bardzo lubię prędkość i działające na mnie przeciążenia, ale najbardziej to uczucie, kiedy swoimi umiejętnościami poskramia się maszynę, wytrzymuje przeciążenia. Im bliżej granicy, tym trudniej o to. Gdy wszystkie elementy złożą się na udany przejazd, daje to naprawdę mnóstwo frajdy.

- mówi Maciej Kot w rozmowie z Polską Agencją Prasową. 

Jak twierdzi 27-letni skoczek, sporty motorowe mają wiele wspólnego ze skokami narciarskimi. Chodzi m.in. o prędkość, a także adrenalinę towarzyszącą zawodnikom. Adam Małysz po zakończeniu kariery skoczka przesiadł się do auta rajdowego, a czy podobne plany ma również Maciej Kot?

Na razie priorytetem zdecydowanie są skoki. Na nich skupiam się w stu procentach i niczego innego nie planuję. Nie wiem, ile jeszcze potrwa moja kariera. Sport bywa nieprzewidywalny. Nie da się też ukryć, że w motorsporcie olbrzymią rolę odgrywają pieniądze. Czasem trzeba też mieć trochę szczęścia. Może przyjdzie jakaś firma i powie: "Maciek, mamy auto dla ciebie. Ścigaj się przez cały sezon". Po zakończeniu kariery na pewno z radością przyjąłbym taką propozycję. Podejrzewam jednak, że gdybym miał na to wyłożyć własne, ciężko zarobione na skoczni pieniądze, to raczej bym się nie zdecydował, bo to są naprawdę olbrzymie sumy. Na razie zatem nadal będę jeździł dla własnej przyjemności i nie wiążę z tym zawodowej przyszłości, ale "nigdy nie mów nigdy"...

Maciej Kot w niedawno zakończonym sezonie narciarskim, zdobył brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu w konkursie drużynowym. W konkursach Pucharu Świata wystąpił 21 razy, zdobył 261 punktów i zajął 21. miejsce w klasyfikacji generalnej tego cyklu. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trwa expose premiera: "Nie osłabiajmy Polski skarżąc się na nią, tylko razem Polskę wzmacniajmy"

Zdjęcie ilustracyjne / niezalezna.pl

  

Mateusz Morawiecki w swoim expose zapowiedział, że przeprowadzona zostanie reforma wymiaru sprawiedliwości. Odnosząc się do tej kwestii, mówił też o skargach na Polskę za granicami: - Bardzo bym sobie życzył,aby w Polsce było pod tym względem normalnie. Nie osłabiajmy Polski skarżąc się na nią, tylko razem Polskę wzmacniajmy - zaapelował.

Podczas expose Mateusza Morawieckiego pojawiła się kwestia reformy wymiaru sprawiedliwości.

- Będziemy kontynuować reformę w tym obszarze. Skrócimy czas rozpatrywania spraw. Czyż nie tego chce zdecydowana większość Polaków? Nasi obywatele mają prawo, żeby sądy zaczęły w końcu normalnie funkcjonować. Niezawisłość jest bardzo wazna, ale ona nie oznacza braku odpowiedzialności. Podział władz, ale też ich równowaga

- zaznaczył premier.

Było też coś o skarżeniu się na Polskę do instytucji międzynarodowych. Trudno nie odnieść wrażenia, że te słowa mogły odnosić się do działań polityków tzw. totalnej opozycji.

- Demokratycznie wybrany parlament ma wpływ na obsadę sądów w każdym kraju. W Niemczech czynny polityk CDU został wybrany na wiceprezesa federalnego Trybunału Konstytucyjnego. Czy opozycja w tych krajach chodzi do instytucji międzynarodowych ze skargą, że tam nie ma praworządności? Nie, bo oni rozumieją, że mocno szkodzi to ich krajom. Bardzo bym sobie życzył,aby w Polsce było pod tym względem normalnie. Nie osłabiajmy Polski skarżąc się na nią, tylko razem Polskę wzmacniajmy

- dodał Morawiecki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl