Gwiazdy zagrały dla królowej Elżbiety

Koncert z udziałem gwiazd muzyki rozrywkowej, jaki odbył się w wczoraj wieczorem w Royal Albert Hall, uświetnił 92. urodziny brytyjskiej królowej Elżbiety II. Wystąpili na nim m.in. Sting, Tom Jones, Jamie Cullum, Kylie Minogue, Shaggy oraz Craig David.

twitter.com/Luke Evans India

Koncert zatytułowano "Queen's Birthday Party". Poprowadzili go, składając hołd najdłużej na świecie panującej monarchini, książę Harry (Henryk Walijski) i jego narzeczona, aktorka Meghan Markle.

Królowa przybyła do położonej w dzielnicy South Kensington sali koncertowej upamiętniającej męża królowej Wiktorii, w towarzystwie następców tronu księcia Karola i księcia Williama.

Gdy pod koniec koncertu Elżbieta II weszła na scenę, publiczność wraz z artystami zgotowała jej aplauz i odśpiewała dla niej "Happy Birthday".

Wcześniej z okazji królewskich urodzin w Hyde Parku w Londynie i innych tradycyjnych miejscach - w Tower of London, na zamku w Walii i w mieście Windsor zagrzmiały armaty, oddając cześć monarchini 41-krotną salwą.

Służby prasowe Buckingham Palace umieściły życzenia urodzinowe dla władczyni na Twitterze, a gwardia podczas uroczystej zmiany warty przed zamkiem w Windsorze odegrała "Happy Birthday".

Królowa obchodzi urodziny dwa razy w roku: oprócz tych właściwych, 21 kwietnia, które Elżbieta świętuje w towarzystwie rodziny, uroczyste oficjalne obchody to tzw. Trooping of the Colour, czyli defilada 1400 żołnierzy, 200 koni i 400-osobowej orkiestry wojskowej, organizowana zwykle w drugą sobotę czerwca.

Elżbieta II stoi na czele Commonwealth od 1952 r., gdy wstąpiła na tron.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#królowa Elżbieta II #urodziny #koncert #gwiazdy

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo