Padło parę mocnych słów pod adresem "Prezydenta Europy". Znany artysta mówi wprost, co myśli o Tusku

Donald Tusk / fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

- W Smoleńsku mieliśmy do czynienia z zamachem, poprzednie rządy "były zdradzieckie", a Tusk "nie ma mentalności Polaka" - mówił na antenie programu "Skandaliści" Andrzej Rosiewicz. - Jestem propolski, kocham Polskę, Warszawę. I nagle od mojego premiera, Donalda Tuska, dowiaduję się, że polskość mu ciąży. A to znaczy, że ciąży mu Chopin, Mickiewicz, "Mazurek Dąbrowskiego". Polak by tak nie powiedział - dodał artysta.

Andrzej Rosiewicz, który wziął udział w polsatowskim programie "Skandaliści", niewątpliwie zaskoczył prowadzącą. Gdy ta wypytywała o politykę, artysta bez wahania wyraził swoje zdanie

Rosiewicz śmiało mówił o Antonim Macierewiczu, który, jak podkreślił, ma "piękną kartę przeszłości", a dziś "robi bardzo dobrą robotę" w podkomisji smoleńskiej. Mimo tego, "że opozycja go atakuje, bo mówi prawdę".

"Iluś ludzi nie kocha tej prawdy" albo jest "wrogo nastawionych" do faktów i dlatego "atakuje tego gościa". "Ja jestem jego zwolennikiem" - wyznaje.

Macierewicz (...) dochodzi do prawdy zamachu. (...) Dziwię się, że 40 procent moich rodaków twierdzi, że zamachu nie było (...) Mówienie o pancernej brzozie to gra w głupiego Jasia. Bo nawet głupi Jasio zrozumie, że samolot wojskowy (...) ścina pół hektaru lasu i nic się nie dzieje. A oni mówią, że uderzył w brzozę i wykonał śrubę. To jest pełna abstrakcja i cyrk.

Rosiewicz podniósł również fakt, że samolot - spadając z niskiej wysokości - nie ma prawa rozpaść się "na tysiące części", jednak w tym przypadku "ogon odpada w powietrzu, znajdują go wcześniej", a zwłoki "są tak zmasakrowane".

Jeżeli samolot spada z niskiej wysokości ileś osób przeżywa. Zmasakrowane zwłoki mogą być tylko przy wybuchu. A wybuch to zamach

- stwierdził. Jak dodał, "poprzednie rządy uważam za zdradzieckie".

Jestem propolski, kocham Polskę, Warszawę. I nagle od mojego premiera, Donalda Tuska, dowiaduję się, że polskość mu ciąży. A to znaczy, że ciąży mu Chopin, Mickiewicz, "Mazurek Dąbrowskiego". Polak by tak nie powiedział. Nie ma mentalności Polaka. I Polacy jeszcze na niego głosują.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polsat News, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Katastrofa Tu-22 w Rosji. Są ofiary

Tu-22M3 / By Alex Beltyukov - http://russianplanes.net/EN/ID56447, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17135636

  

W katastrofie rosyjskiego naddźwiękowego bombowca Tu-22M3, który rozbił się dzisiaj w obwodzie murmańskim na północy Rosji, zginęli trzej członkowie jego załogi. Czwarty został ranny i przebywa w szpitalu - poinformował w Moskwie resort obrony.

Według ministerstwa obrony, powracający z lotu szkolno-treningowego samolot wpadł w śnieżycę i dokonał niekontrolowanego lądowania w swej bazie koło Oleniegorska na Półwyspie Kola, 90 kilometrów na południe od Murmańska. Maszyna uległa destrukcji i zapaliła się. Bombowiec nie miał na pokładzie uzbrojenia.

Na miejscu zginęli drugi pilot i operator systemów elektronicznych, a jeden z dwóch rannych pozostałych członków załogi zmarł wkrótce po przewiezieniu do szpitala.

Powołując się na władze wojskowe agencja TASS podała, że przyczyną katastrofy był najprawdopodobniej błąd pilotażu, popełniony w trudnych warunkach atmosferycznych.

Samoloty Tu-22M3 (w kodzie NATO Backfire-C) określane są w Rosji jako bombowce dalekiego zasięgu, który jest jednak o połowę mniejszy niż w przypadku rosyjskich bombowców strategicznych - turbośmigłowego Tu-95 i naddźwiękowego Tu-160. Tu-22M3 przeznaczone są głównie do atakowania lotniskowców oraz innych dużych okrętów wojennych przeciwnika przy pomocy pocisków manewrujących z głowicami konwencjonalnymi lub nuklearnymi.

Jest to drugi w ostatnim czasie tragiczny wypadek w rosyjskim lotnictwie wojskowym. Dwa taktyczne bombowce najnowszej generacji Su-34 (w kodzie NATO Fullback) zderzyły się w piątek w powietrzu nad Morzem Japońskim w odległości 35 kilometrów od wybrzeża w trakcie lotu ćwiczebnego. Wszyscy czterej członkowie obu samolotów zdołali się katapultować, ale dwaj lotnicy ponieśli śmierć, jeden zaginął i tylko jeden się uratował. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl