Chciał dopiec PiS, dopiekli jemu. Petru bezlitośnie wyśmiany

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

"Spowalnia sie gospodarke a potem zdziewieni że na rozwiazywanie realnych problemów brakuje pieniędzy" - (pisownia oryginalna) napisał Ryszard Petru na Twitterze. Internauci zareagowali błyskawicznie. I nie mieli litości... "Żeby tak Rysiek bezczelnie Balcerowiczowi wyjechał?" - wyśmiewają.

Ryszard Petru znany z wybitnych zdolności językowych, kolejny raz naraził się na śmieszność. Na swoim Twitterze zamieścił błyskotliwy wpis wytykający rządowi brak pieniędzy "na razwiązywanie realnych problemów", co ma być skutkiem spowolnionej przez niedziele wolne od handlu gospodarki.

Internauci nie mieli dla niego litości.

Tymczasem, zdaniem ekspertów, Polska gospodarka od lat nie miała się aż tak dobrze. W trakcie debaty "Gazety Polskiej" pt. „100-lecie współpracy gospodarczej Polski i USA”, jaka odbyła się w czwartek, amerykańscy prelegenci chwalili nasz kraj, wykazując, że zajmuje coraz mocniejsze miejsce w Europie, stając się jej centrum.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nasz kraj staje się centrum Europy! Debata "Gazety Polskiej" o współpracy gospodarczej z USA

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojskowi planowali zamach stanu

flaga Wenezueli / pixabay.com/Clker-Free-Vector-Images

  

Władze Wenezueli poinformowały o aresztowaniu 27 wojskowych, podejrzanych o próbę zorganizowania zamachu stanu - poinformował Diosdado Cabello, przewodniczący Zgromadzenia Konstytucyjnego, organu lojalnego wobec prezydenta Nicolasa Maduro.

W północnym Caracas aresztowano 25 osób, dwóch żołnierzy zatrzymano w innym miejscu 

- powiedział dziennikarzom Cabello.

Wcześniej o aresztowaniu grupy wojskowych, którzy nawoływali do buntu, informowała Associated Press. Według tej agencji komunikat armii Wenezueli zdawał się potwierdzać doniesienia o rebelii w jednostce Gwardii Narodowej, która wywołała zamieszki w ubogiej dzielnicy Caracas, kilka kilometrów od pałacu prezydenckiego.

Według wojska o godzinie 2.50 czasu lokalnego (godz. 7.50 w Polsce) "mała grupa atakujących" z Boliwariańskiej Gwardii Narodowej ukradła "partię broni" na posterunku wojskowym w Petare w dzielnicy nędzy Caracas i uwięziła czterech żołnierzy.

Następnie grupa udała się do koszar w Cotiza, na północ od Caracas, gdzie nagrała film wideo, który rozpowszechniła na portalach społecznościowych. Na nagraniu buntownicy mówią, że nie uznają prezydenta Maduro i wzywają ludność do udzielenia im poparcia.

Siły policyjne i wojsko, rozmieszczone wokół koszar, użyły gazu łzawiącego wobec okolicznych mieszkańców, którzy przybiegli, by wesprzeć buntowników. Według mediów po aresztowaniu ci ostatni zostali przewiezieni do Fuerte Tiuna, głównego kompleksu wojskowego w kraju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl