Zatrzymano groźnego zbiega. Podejrzany o zabójstwo 30-latek uciekł wczoraj z policyjnego konwoju

/ lubuska.policja.gov.pl

  

Policja zatrzymała 30-letniego mężczyznę, który uciekł konwojentom podczas przewożenia do szpitala psychiatrycznego w Gorzowie Wielkopolskim. 30-latek jest podejrzany o zabójstwo 78-letniej kobiety w lutym 2018 r.

30-latek zbiegł wczoraj około południa podczas przewożenia go do szpitala psychiatrycznego przy ul. Walczaka w Gorzowie Wielkopolskim. Jak informuje rmf24.pl, mężczyzna był skuty kajdankami, jednak uwolnił się z nich i uciekł tuż spod budynku szpitala, gdy funkcjonariusze otworzyli drzwi przewożącego go radiowozu.

30-letni mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo 78-latki w lutym 2018 r. 

Policja natychmiast po ucieczce zbiega rozpoczęła obławę, w której udział wzięło kilkuset funkcjonariuszy oraz policyjny śmigłowiec. Według informacji, do których dotarli reporterzy RMF, 30-latka zatrzymano w nocy w okolicy Drezdenka na Ziemi Lubuskiej, ok. 50 km od Gorzowa Wlkp.

Sprawą ucieczki konwojowanego mężczyzny zajął się już specjalny zespół powołany w lubuskiej komendzie policji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rmf24.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Będzie prezydentem do 2030 roku

zdjęcie ilustracyjne / Christine Clark CC BY 2.0

  

Egipska komisja wyborcza podała dziś wieczorem, że uczestnicy trzydniowego referendum w sprawie poprawek do konstytucji opowiedzieli się za umożliwieniem prezydentowi Abd el-Fatahowi es-Sisiemu pozostania na stanowisku do 2030 roku.

Przewodniczący Komisji Laszin Ibrahim poinformował, że poprawki zaaprobowało 88,83 procent głosujących. Frekwencja w referendum, które zakończyło się w poniedziałek, wyniosła 44,33 procent.

Według poprzednich zasad Sisi powinien ustąpić w 2022 roku po zakończeniu drugiej czteroletniej kadencji. Dzięki zmianie art. 140 ustawy zasadniczej ma on prawo do przedłużenia obecnej kadencji o dwa lata i może ubiegać się o jeszcze jedną, tym razem już sześcioletnią kadencję, co potencjalnie doprowadzi do tego, że utrzyma się na urzędzie do 2030 roku.

Zgodnie z poprawkami prezydent będzie mógł wyznaczać sędziów. Zostanie też rozszerzona rola armii, a także jurysdykcja sądów wojskowych w sprawach dotyczących cywilów. Będzie przywrócony Senat, a w Izbie Reprezentantów, która będzie niższą izbą parlamentu, jedna czwarta miejsc będzie zarezerwowana dla kobiet.

Członkowie partii opozycyjnych głosowali przeciwko zwiększeniu uprawnień prezydenta, lecz mają oni zbyt mało głosów w parlamencie, aby nie dopuścić do zatwierdzenia propozycji zmiany konstytucji. Argumentują oni, że nowe prawo to droga do autorytaryzmu i ograniczenia niezależności sądów.

Sisi stał na czele wojskowego przewrotu, wskutek którego w 2013 r. odsunięto od władzy demokratycznie wybranego prezydenta Mohammeda Mursiego. W 2014 r. został wybrany na prezydenta, a w zeszłym roku zapewnił sobie reelekcję - w głosowaniu, w którym praktycznie nie miał konkurentów, bo jego potencjalnych rywali zmuszono do rezygnacji bądź aresztowano.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl