„Młynówka” u opolskich logistyków

/ flickr.com / zdjęcie ilustracyjne

  

Planowanie zabezpieczenia logistycznego wojsk operacyjnych oraz wojsk obrony terytorialnej (WOT) było istotą treningu sztabowego pod kryptonimem Młynówka-18, zrealizowanego w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej.

Zrealizowany w tym tygodniu trzydniowy trening miał na celu doskonalenie umiejętności obsady Stanowiska Dowodzenia oraz zgrywanie poszczególnych komórek organizacyjnych w czasie wykonywania zadań na SD Brygady. Uwzględniono w nim uwagi i wnioski z ubiegłorocznych ćwiczeń pk. Szmaragd-17 i Ametyst-17. Obsady poszczególnych komórek Stanowiska Dowodzenia planowały realizację zadań wsparcia logistycznego przez pododdziały 10. Brygady Logistycznej Wojsk Operacyjnych oraz Wojsk Obrony Terytorialnej. Przygotowywano prognozy, kalkulacje i zestawienia danych niezbędnych do podjęcia decyzji przez dowódcę. W trakcie ćwiczenia żołnierze wykonywali podstawowe dokumenty bojowe, dokumenty pomocnicze oraz posługiwali się systemami informatycznymi wspomagającymi proces dowodzenia - informuje oficjalny portal 10. BLog. 

Na poszczególnych etapach treningu obecny był dowódca 10. Brygady Logistycznej płk Szymon Lepiarz, który oceniał postępy ćwiczących żołnierzy. Dowódca uczestniczył w kolejnych odprawach, podczas których oficerowie meldowali o rozwijającej się sytuacji taktycznej oraz stopniu realizacji zadań logistycznych realizowanych przez elementy ugrupowania bojowego brygady. Trening sztabowy Młynówka-18 jest pierwszym w tym roku przedsięwzięciem w procesie przygotowania struktur dowodzenia 10. Brygady Logistycznej do udziału w ćwiczeniu z wojskami pk. Ametyst-18 - czytamy.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 10. BLog.
Tagi

Wczytuję komentarze...

MSZ uspokaja ws. turystów

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

- Stan zdrowia osób rannych w wypadku autokaru w Egipcie w okolicach Marsa Alam jest niezagrażający życiu - poinformowała dziś rzeczniczka MSZ Ewa Suwara. Jak dodała, jedna z czterech poszkodowanych osób została już wypisana ze szpitala.

Suwara przekazała, że z czterech poszkodowanych osób jedna została już wypisana ze szpitala, a pozostałe trzy pozostają w szpitalach.

"Podkreślam słowa szpitalach, ponieważ wczoraj wieczorem jedna z tych trzech osób została przewieziona do szpitala w Hurghadzie, gdzie przeszła jeszcze wczoraj wieczorem operację. Natomiast dwie pozostałe osoby pozostały w szpitalu w Marsa Alam i z tych dwóch osób jedna ma przechodzić dzisiaj operację"

- poinformowała Suwara.

Dodała, że jeśli chodzi o stan zdrowia wszystkich poszkodowanych osób, "to można określić (go) jako niezagrażający życiu". Poinformowała, że wśród tych czterech osób jest jedna kobieta i trzech mężczyzn.

Rzeczniczka MSZ podkreśliła, że służba konsularna jest na miejscu w kontakcie z rezydentem biura, z policją i osobami pracującymi w szpitalu.

"Oczywiście okoliczności wypadku są ustalane przez miejscowe władze" - zaznaczyła Suwara.

[polecam:https://niezalezna.pl/293671-powazny-wypadek-autobusu-z-polskimi-turystami-w-egipcie-swiadkowie-mowia-o-rannych]

O wypadku jako pierwszy poinformował portal TVP Info. Do zdarzenia miało dojść w sobotę ok. godz. 18. Jak podał portal, w autokar wiozący 16 polskich turystów uderzyła jadąca z dużą prędkością ciężarówka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl