Wczoraj Grzegorz Schetyna, w ramach rozpoczynającej się kampanii przed wyborami samorządowymi, udał się z politykami swojej partii, m.in. Sławomirem Nitrasem, Bartoszem Arłukowiczem i Robertem Tyszkiewiczem do Goleniowa (Zachodniopomorskie).

Tam przedstawiciele PO wystąpili na konferencji prasowej. W pewnym momencie Arłukowicz poprosił obecnych dziennikarzy o zadawanie pytań.

Panie przewodniczący, ja zapytam z innej beczki – zwrócił się do Schetyny dziennikarz portalu goleniow.net.pl. - Jeżeli chce Pan przekonać do siebie Polaków, do wyborów samorządowych, jak by Pan miał podsumować 8 lat rządów PO. Jakie by Pan wymienił trzy-cztery największe sukcesy Platformy?

- zapytał mężczyzna.

W reakcji na to, szef Platformy na kilka sekund… zaniemówił. Nitras i Arłukowicz zrobili poważny wyraz twarzy, a Tyszkiewicz zaczął się… uśmiechać pod nosem.

- PO to jest partia, która nie może mówić tylko o ośmiu latach rządów w latach 2007-2015. Jeżeli dzisiaj w kontekście wyborów samorządowych chcemy podsumowywać, to podsumowujmy trzy kadencje, nasze kadencje samorządowe, nasze kadencje od 2006 roku, nasza władza w sejmikach, zmiana, przebudowa całej konstrukcji polskiego państwa, polskich województw, Polski lokalnej" - zaczął kręcić Schetyna.

To przecież nie przypadkowo tysiące kilometrów zbudowanych dróg, dróg ekspresowych czy autostrad. Ale przecież to program fundusz dróg lokalnych, ponad 15,5 tys. zbudowanych, przebudowanych kilometrów dróg lokalnych. 6,5 tys. orlików. To wreszcie otworzenie się i zbudowanie bardzo mocne polskiej pozycji w Europie, w świecie

- mówił Schetyna.

Na tym pozytywne wspomnienia z lat rządzenia Platformy skończyły się nawet obecnemu liderowi tej partii. 

Nagranie tej rozmowy z lokalnym portalem nie przebiło się wczoraj ani do TVN, które relacjonowały wyjazd polityków PO. Tymczasem pojawiło się i zostało szeroko skomentowane m.in. w sieciach społecznościowych.