Malezja wybiera NSM-y

/ archiwum

  

Królewska Marynarka Wojenna Malezji zleciła kontrakt wart 124 mln euro firmie Kongsberg Defence & Aerospace, na dostawę przeciwokrętowych pocisków manewrujących Naval Strike Missile (NSM) .
Przeciwokrętowe pociski NSM mają zostać zamontowane na fregatach rakietowych typu Maharaja Lela opartych o okręty klasy Gowind francuskie grupy stoczniowej  Naval Group. Każda z jednostek ma dwie wyrzutnie pocisków NSM, wyposażone w cztery pociski.  Samo dostosowanie okrętów do przenoszenia pocisków NSM było przedmiotem kontraktu z kwietnia 2015 z Naval Group, która podjęła się również integracji wyrzutni z systemem zarządzania walką, SETIS. Z pokładu Maharaja Lela mogą operować śmigłowce oraz bezzałogowce.
Warto zauważyć że Królewska Malezyjska Marynarka Wojenna będzie w posiadaniu łącznie sześciu okrętów typu Maharaja Lela, które zostaną wybudowane w zakładach Boustead Naval Shipyard Sdn Bhd. Okręty te, o wyporności 3 100 ton, mają długość 111 metrów i szerokość 16 metrów, a ich załoga liczy 18 oficerów i 100 marynarzy. Osiągają prędkość 38 węzłów, a ich operacyjność wynosi 21 dni. Uzbrojenie fregat, poza pociskami NSM, stanowią  pociski przeciwlotnicze VL MICA, działo Bofors Mk2 kal. 57 mm, oraz wyrzutnie torped.  Pierwszy z okrętów wszedł na służbę 24 sierpnia 2017 roku. Kolejne dwa są w fazie konstrukcyjnej.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ogromne zamieszanie wokół Jachiry! Dorota Kania pyta: Co będzie, gdy dostanie się do Sejmu?

zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Umieszczenie skandalizującej blogerki i „artystki” Klaudii Jachiry na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej cały czas jest szeroko komentowane zarówno przez internautów, jak i publicystów. Tymczasem Dorota Kania w całym tym zamieszaniu stawia kluczowe pytanie. Co będzie, gdy ona dostanie się do Sejmu?” - pyta dziennikarka.

Nie milkną echa umieszczenia na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej Kaudii Jachiry. Prezentując zatwierdzone przez Radę Krajową PO listy Grzegorz Schetyna w sposób szczególny przedstawiał i dziękował niektórym kandydatom. Wśród wyróżnionych w ten sposób osób znalazła się właśnie Jachira. Czym szczególnym zasłużyła się formacji Schetyny? Zasłynęła głównie dzięki serii nagrań, w których w prymitywny sposób atakuje  Prawo i Sprawiedliwość oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego.
[polecam:https://niezalezna.pl/284276-kim-jest-skandalistka-klaudia-jachira-ktorej-osobiscie-dziekowal-grzegorz-schetyna ]
 
Kojarzona z Nowoczesną Klaudia Jachira otrzymała trzynaste miejsce na liście. To ona stoi za serią nagrań o prezesie Jarosławie Kaczyńskim, w których przestrzega Polaków przed jego rządami. Teraz będzie ona walczyć o miejsce w Polskim Sejmie.
[polecam:https://niezalezna.pl/213740-gwiazda-jachira-powraca-jak-zwykle-w-quotwielkimquot-stylu]

Dorota Kania na Twitterze zadała niezwykle istotne pytanie w tej sprawie:

No dobrze, TT śmieje się z p. Jachiry, ale co będzie, gdy ona dostanie się do parlamentu? Czym się będzie zajmować?
- pyta dziennikarka.

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Trzeba przyznać, że niektóre sugestie były dość... pomysłowe.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl