Skąd Jakub R. weźmie 2 mln zł na kaucję? Poseł Mosiński radzi dobrze przyjrzeć się tym pieniądzom

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Przedłużono dziś areszt jednej z grubych ryb warszawskiej reprywatyzacji - Jakubowi R., byłemu wicedyrektorowi Biura Gospodarowania Nieruchomościami stołecznego ratusza. Może wyjść zza krat aresztu śledczego we Wrocławiu, jeśli wpłaci 2 mln zł. – Jeśli kaucja wpłynie, należy przyjrzeć się temu, skąd pochodziły owe pieniądze – powiedział w rozmowie z niezalezna.pl poseł PiS Jan Mosiński, członek komisji weryfikacyjnej do spraw warszawskiej reprywatyzacji.

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu przedłużył areszt Jakubowi R. na kolejne trzy miesiące. R. to jeden z głównych podejrzanych w śledztwie dot. warszawskich reprywatyzacji. Będzie mógł opuścić areszt. Warunek jest jeden, wpłacenie kaucji w wysokości 2 mln zł.

Zapytaliśmy członka komisji weryfikacyjnej o rzecz, która frapuje niejednego z Polaków. Skąd zwykły urzędnik weźmie 2 mln zł, by wpłacić je jako kaucję?

Jest to pytanie zasadne i trudno na nie odpowiedzieć. Jakubowi R. postawiono szereg zarzutów jeśli chodzi o reprywatyzację warszawską. W wyniku tych działań jakieś środki pozyskał, być może ma mówiąc kolokwialnie „odłożone na czarną godzinę”

– przyznał w rozmowie z niezalezna.pl Jan Mosiński.

Również Sebastian Kaleta zastanawia się, skąd urzędnik weźmie takie pieniądze.

Jeśli chodzi o pokrycie kaucji z pensji urzędnika, to nie jest to możliwe. Jeżeli wpłaci tę kaucję, to istnieje prawdopodobieństwo, domniemanie – bo dowodu na to nie ma, jest to delikatna materia - że to będą pieniądze zarobione na nieuczciwych transakcjach w Warszawie

– powiedział nam Mosiński.

Jak przyznał poseł PiS, można przyjąć, że wysokość kaucji jest w jakimś minimalnym stopniu symbolem wielkości przekrętu, jaki miał miejsce w związku z reprywatyzacją.

Podkreślam, że jako urzędnik nie mógł raczej zarobić, czy zaoszczędzić takich pieniędzy. Jest przypuszczenie, że to jest jakiś procent tego, co zarobił na nieuczciwej reprywatyzacji

– zauważył Jan Mosiński.

Nasz rozmówca dodał, że dziwi go decyzja sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, lecz nie chciał jej komentować.

Jeśli kaucja wpłynie, należy przyjrzeć się temu, skąd pochodziły owe pieniądze. Wówczas należałoby sprawdzić, kto pożyczył Jakubowi R. te środki, skąd on wziął te pieniądze

– dodał poseł PiS.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosyjskie wojsko przyleciało do Wenezueli

zdjęcie ilustracyjne / mil.ru

  

Dwa rosyjskie samoloty wojskowe wylądowały w stolicy Wenezueli Caracas, przywożąc tam szefa sztabu rosyjskich wojsk lądowych, generała Wasilija Tonkoszkurowa oraz około 100 żołnierzy - poinformował lokalny dziennikarz.

Według internetowych portali śledzących globalną komunikację powietrzną, samoloty te - pasażerski Ił-62 i transportowy An-124 - wystartowały w piątek z podmoskiewskiego lotniska wojskowego Czkałowski i po międzylądowaniu w Syrii kontynuowały lot do Wenezueli. An-124 opuścił Caracas w niedzielę.

Dziennikarz Javier Mayorca napisał w sobotę na Twitterze, że samolotem pasażerskim przyleciał generał Tonkokoszkurow, a samolot transportowy dostarczył 35 ton ładunku.

Agencja Reutera podała, że prośby o skomentowanie tej sprawy, które skierowała do wenezuelskiego ministerstwa informacji oraz do resortów obrony i spraw zagranicznych Rosji, jak też do rzecznika Kremla, pozostają wciąż bez odpowiedzi.

Rosja jest głównym sprzymierzeńcem zmagającego się ze społeczną rewoltą i sankcjami USA prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro. Waszyngton uważa to za ingerowanie Moskwy w wewnętrzne sprawy regionu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl