Co oni wyrabiają! Petru i politycy Nowoczesnej pomylili rocznice - żenada!

/ Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Zdawać by się mogło, że posłowie Nowoczesnej - z byłym szefem na czele - już niczym odkrywczym nie zaskoczą. Tymczasem, jak się okazuje, partia wzięła dzisiaj udział w obchodach... 73. rocznicy Powstania Warszawskiego. Internauci szybko ich wyprowadzili z błędu.

Kiedy przedstawiciele władz państwowych i mieszkańcy Warszawy upamiętniają 75. rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, partia znana z oryginalnych pomysłów na rzeczywistość tkwi w przekonaniu, że chodzi o Powstanie Warszawskie.

Do tego pomylili nawet daty.

Czy to za sprawą wyjących w samo południe stołecznych syren, bijących dzwonów kościelnych, czy pięknej słonecznej pogody, grunt, że na swoim profilu na Twitterze chwali się udziałem w uroczystej sesji rady miasta na Zamku Królewskiej poświęconej 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Dla takiej ignorancji internauci są bezlitośni:


 

 

W rozwiązaniu zagadki, dzięki komu partia znowu tak spektakularnie się ośmiesza, może pomóc ten wpis:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojskowi planowali zamach stanu

flaga Wenezueli / pixabay.com/Clker-Free-Vector-Images

  

Władze Wenezueli poinformowały o aresztowaniu 27 wojskowych, podejrzanych o próbę zorganizowania zamachu stanu - poinformował Diosdado Cabello, przewodniczący Zgromadzenia Konstytucyjnego, organu lojalnego wobec prezydenta Nicolasa Maduro.

W północnym Caracas aresztowano 25 osób, dwóch żołnierzy zatrzymano w innym miejscu 

- powiedział dziennikarzom Cabello.

Wcześniej o aresztowaniu grupy wojskowych, którzy nawoływali do buntu, informowała Associated Press. Według tej agencji komunikat armii Wenezueli zdawał się potwierdzać doniesienia o rebelii w jednostce Gwardii Narodowej, która wywołała zamieszki w ubogiej dzielnicy Caracas, kilka kilometrów od pałacu prezydenckiego.

Według wojska o godzinie 2.50 czasu lokalnego (godz. 7.50 w Polsce) "mała grupa atakujących" z Boliwariańskiej Gwardii Narodowej ukradła "partię broni" na posterunku wojskowym w Petare w dzielnicy nędzy Caracas i uwięziła czterech żołnierzy.

Następnie grupa udała się do koszar w Cotiza, na północ od Caracas, gdzie nagrała film wideo, który rozpowszechniła na portalach społecznościowych. Na nagraniu buntownicy mówią, że nie uznają prezydenta Maduro i wzywają ludność do udzielenia im poparcia.

Siły policyjne i wojsko, rozmieszczone wokół koszar, użyły gazu łzawiącego wobec okolicznych mieszkańców, którzy przybiegli, by wesprzeć buntowników. Według mediów po aresztowaniu ci ostatni zostali przewiezieni do Fuerte Tiuna, głównego kompleksu wojskowego w kraju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl