Absurdu Faktów już nikt nie przebije. Sugerują, że nasi Czytelnicy „pracują” dla… Rosjan

/ Piotr Galant/Gazeta Polska

  

„Nie wiadomo kto go rozsyła. Można się domyśleć po co” – tak w Faktach TVN skomentowano dziś akcję mediów Strefy Wolnego Słowa, w ramach której nasi Czytelnicy i Widzowie bardzo aktywnie udostępniają angielskojęzyczną wersję raportu podkomisji smoleńskiej. W swoich poszukiwaniach dziennikarze stacji dochodzą do sugestii, że za rozsyłaniem dokumentu do zagranicznych polityków stoi… Rosja.

Jak pisał wczoraj portal niezalezna.pl, akcja prowadzona od kilku dni przez naszą Strefę Wolnego Słowa, w którą jak zwykle aktywnie włączyli się nasi Czytelnicy i Widzowie, spotkała się z niecodziennym odzewem. Opisał ją na Twitterze europoseł PO Dariusz Rosati. "Skandal. Na skrzynki europosłów rozesłany został „raport” komisji smoleńskiej" - zagrzmiał polityk Platformy. Temat natychmiast pochwycił portal Agory, a redaktor gazeta.pl „wyjaśnia” kto kolportuje raport. Jednak jej niewiele z tego - poza cytowaniem wpisu Rosatiego - wyszło.

CZYTAJ WIĘCEJ: Co za absurd - gazeta.pl i Rosati na tropie spisku. A chodzi o NASZĄ AKCJĘ z raportem smoleńskim

Opisywaliśmy również historię naszej Czytelniczki, która włączyła się w akcję rozsyłania raportu smoleńskiego do europarlamentarzystów. Jak relacjonowała - nieznana osoba zadzwoniła do niej z pytaniem, czy to jest oficjalny raport o Smoleńsku i czyja to inicjatywa? 

Przekazałam, że to akcja obywatelska Waszego portalu.

- napisała w liście do nas.

Skontaktowaliśmy się, aby zapytać o szczegóły.

Zadzwoniła kobieta, mówiła po angielsku, ale na pewno nie była Brytyjką. Nie chciała też powiedzieć kto jest jej szefem. Jedynie potwierdziła, że reprezentuje europosła

- relacjonowała nasza Czytelniczka.

Dziś tematem „tajemniczych” listów postanowiły się zająć Fakty TVN. W swoich dociekaniach prawdy zaszły faktycznie daleko… do sugestii, że za naszą akcją stoi… Rosja. Podejrzenia o to w materiale stacji wyraził szwedzki europoseł Gunnar Hökmark, który otrzymał raport w wersji angielskiej.

Musimy zrozumieć, że w tych czasach nic nie jest tym, na co wygląda. Chodzi o to, że Rosjanie są sprytni. W tego typu informowaniu używają różnych grup. Jak rozumiem, to nie jest oficjalny raport, a raczej próba osłabienia Polski. Używanie w tym celu narodowej tragedii jest straszne

- mówi polityk Europejskiej Partii Ludowej.

Powtórzymy się… Nie wierzymy, aby Agora i TVN nie wiedzieli, że chodzi o trwającą od kilku dni akcję prowadzoną m.in. przez Niezależna.pl. Bo nie jeden raz dawali dowody, że uważnie czytają nasz portal. Po co więc ta szopka? Cytując dziennikarzy Faktów – „Można się domyśleć”.


A naszych Czytelników ponownie zachęcamy, by udostępniali w mediach społecznościowych anglojęzyczną wersję raportu podkomisji pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza. Poniżej zamieszczamy tekst wraz z linkami do raportu (oraz jego podsumowania w języku angielskim), który mogą Państwo rozpowszechniać w social media oraz rozsyłać do eurodeputowanych z PE.

New facts regarding the crash of the TU-154M No. 101.

The Polish Air Force aircraft TU-154M with the President of Poland Lech Kaczyński was destroyed in the air as a result of several explosions. 

See the newest official report!
http://niezalezna.pl/data/TECHNICAL_REPORT.pdf

Here is the summary of the report:
http://niezalezna.pl/data/EXECUTIVE_SUMMARY_OF_THE_TECHNICAL_REPORT.pdf

Zachęcamy również do tego, by nadal rozsyłali Państwo powyższy komunikat do europosłów i mediów zagranicznych.

ADRESY ZNAJDĄ PAŃSTWO TU

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalena.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prawdziwy horror holenderskiej rodziny. Były członek sekty Moona więził ich przez 9 lat!

/ pasja1000

  

Holenderski sąd przedłużył o dwa tygodnie areszt mężczyźnie, który przez 9 lat przetrzymywał w zamknięciu na farmie w Holandii siedem osób. Jak podaje holenderska prasa, zatrzymany to 58-letni Austriak Josef B., prawdopodobnie były członek sekty Moona. Sześcioro rodzeństwa w wieku od 18 do 25 lat oraz ich schorowany ojciec, mieszkało w całkowitej izolacji. Młodzi ludzie zostali odnalezieni zamknięci w ukrytym pokoju w domu na farmie. Ojciec rodzeństwa najprawdopodobniej przeszedł udar.

Josef B. podejrzany jest o bezprawne pozbawienie wolności oraz szkodzenie zdrowiu swych ofiar. Agencja dpa poinformowała, że aresztowany także został 67-letni ojciec przetrzymywanej rodziny.

Według telewizji RTV Drenthe Josef B., z wykształcenia cieśla, mieszkał samotnie w Austrii do 2010 roku. Potem przeprowadził się do Holandii i osiadł w wiosce Ruinerwold, gdzie wydzierżawił farmę. To tam przez 9 lat przetrzymywał siedem osób - sześcioro rodzeństwa i ich schorowanego ojca.

Holenderska prasa podała, że Josef B. prawdopodobnie był członkiem tzw. Kościoła Zjednoczeniowego, powstałego w Korei Południowej, znanego też jako sekta Moona. Informacje te potwierdził w austriackiej gazecie "Kronen Zeitung" jego brat Franz B., który przyznał, że Josef B. należał do sekty, nie wymienił jednak jej nazwy.

Wiele wskazuje na to, że Josef B. i przetrzymywana przez niego rodzina znali się od pewnego czasu. Niektóre źródła twierdzą, że byli sąsiadami w pobliskim Hasselt i że najstarszy syn w rodzinie w przeszłości był pracownikiem Josefa B.

Holenderska agencja ANP przytacza słowa Wima Koetsiera, rzecznika Federacji Uniwersalnego Pokoju (UPF), który powiedział, że ojciec przetrzymywanej rodziny w latach 80. był członkiem sekty Moona, a następnie założył własną "grupę" z kimś innym.

Policja otrzymała informację w sprawie sytuacji na farmie w miniony weekend. Według lokalnych mediów jeden z synów z przetrzymywanej rodziny uciekł i poprosił o pomoc w pobliskiej kawiarni. Jej pracownik powiedział RTV Drenthe, że zaniedbany, zdezorientowany 25-latek przyszedł do kawiarni i powiedział, że nie był na zewnątrz od dziewięciu lat.

Widać było, że nie miał pojęcia, gdzie jest, ani co robić

- opowiadał szef lokalu Chris Westerbeek. 

Powiedział, że uciekł i pilnie potrzebuje pomocy.

Następnie wyszło na jaw, że sześcioro rodzeństwa w wieku od 18 do 25 lat oraz ich schorowany ojciec, mieszkało w całkowitej izolacji. Młodzi ludzie zostali odnalezieni zamknięci w ukrytym pokoju w domu na farmie. Ojciec rodzeństwa najprawdopodobniej przeszedł udar.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl