Jak pisał wczoraj portal niezalezna.pl, akcja prowadzona od kilku dni przez naszą Strefę Wolnego Słowa, w którą jak zwykle aktywnie włączyli się nasi Czytelnicy i Widzowie, spotkała się z niecodziennym odzewem. Opisał ją na Twitterze europoseł PO Dariusz Rosati. "Skandal. Na skrzynki europosłów rozesłany został „raport” komisji smoleńskiej" - zagrzmiał polityk Platformy. Temat natychmiast pochwycił portal Agory, a redaktor gazeta.pl „wyjaśnia” kto kolportuje raport. Jednak jej niewiele z tego - poza cytowaniem wpisu Rosatiego - wyszło.

CZYTAJ WIĘCEJ: Co za absurd - gazeta.pl i Rosati na tropie spisku. A chodzi o NASZĄ AKCJĘ z raportem smoleńskim

Opisywaliśmy również historię naszej Czytelniczki, która włączyła się w akcję rozsyłania raportu smoleńskiego do europarlamentarzystów. Jak relacjonowała - nieznana osoba zadzwoniła do niej z pytaniem, czy to jest oficjalny raport o Smoleńsku i czyja to inicjatywa? 

Przekazałam, że to akcja obywatelska Waszego portalu.

- napisała w liście do nas.

Skontaktowaliśmy się, aby zapytać o szczegóły.

Zadzwoniła kobieta, mówiła po angielsku, ale na pewno nie była Brytyjką. Nie chciała też powiedzieć kto jest jej szefem. Jedynie potwierdziła, że reprezentuje europosła

- relacjonowała nasza Czytelniczka.

Dziś tematem „tajemniczych” listów postanowiły się zająć Fakty TVN. W swoich dociekaniach prawdy zaszły faktycznie daleko… do sugestii, że za naszą akcją stoi… Rosja. Podejrzenia o to w materiale stacji wyraził szwedzki europoseł Gunnar Hökmark, który otrzymał raport w wersji angielskiej.

Musimy zrozumieć, że w tych czasach nic nie jest tym, na co wygląda. Chodzi o to, że Rosjanie są sprytni. W tego typu informowaniu używają różnych grup. Jak rozumiem, to nie jest oficjalny raport, a raczej próba osłabienia Polski. Używanie w tym celu narodowej tragedii jest straszne

- mówi polityk Europejskiej Partii Ludowej.

Powtórzymy się… Nie wierzymy, aby Agora i TVN nie wiedzieli, że chodzi o trwającą od kilku dni akcję prowadzoną m.in. przez Niezależna.pl. Bo nie jeden raz dawali dowody, że uważnie czytają nasz portal. Po co więc ta szopka? Cytując dziennikarzy Faktów – „Można się domyśleć”.


A naszych Czytelników ponownie zachęcamy, by udostępniali w mediach społecznościowych anglojęzyczną wersję raportu podkomisji pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza. Poniżej zamieszczamy tekst wraz z linkami do raportu (oraz jego podsumowania w języku angielskim), który mogą Państwo rozpowszechniać w social media oraz rozsyłać do eurodeputowanych z PE.

New facts regarding the crash of the TU-154M No. 101.

The Polish Air Force aircraft TU-154M with the President of Poland Lech Kaczyński was destroyed in the air as a result of several explosions. 

See the newest official report!
http://niezalezna.pl/data/TECHNICAL_REPORT.pdf

Here is the summary of the report:
http://niezalezna.pl/data/EXECUTIVE_SUMMARY_OF_THE_TECHNICAL_REPORT.pdf

Zachęcamy również do tego, by nadal rozsyłali Państwo powyższy komunikat do europosłów i mediów zagranicznych.

ADRESY ZNAJDĄ PAŃSTWO TU