Komunikat wydano w zw. z próbami zakwestionowania wniosków Raportu Technicznego podkomisji MON-u w oparciu o materiał zebrany przez Komisję Jerzego Millera.

„Komisja Millera nie przeprowadziła w pierwszych dniach po katastrofie żadnych badań miejsca zdarzenia, nie wykonała profesjonalnej dokumentacji fotograficznej, nawet nie uczestniczyła w badaniach przeprowadzonych przez Rosjan”

- podkreśla podkomisja w komunikacie.

„Trzy dni po katastrofie - 13.04.2010 r. - w notatce do Ministra Obrony Narodowej Bogdana Klicha, płk pil. Mirosław Grochowski Szef Inspektoratu MON ds. Bezpieczeństwa Lotów, przekazuje informację wskazującą na całkowitą bezradność polskich ekspertów w Smoleńsku, wśród których nie było nawet tłumacza. Z treści tej notatki wynika również, że w tym czasie nie była powołana żadna polska komisja, istniała tylko „polska grupa badająca katastrofę”. Minister ON powołał Komisję Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego dopiero 15.04.2010 r.”

- dodaje.
 

PEŁNY KOMUNIKAT PODKOMISJI ZNAJDUJE SIĘ TU

Od kilku dni nasi Czytelnicy biorą aktywny udział w udostępnieniu angielskiej wersji raportu podkomisji smoleńskiej. W związku z ogromnym zainteresowaniem akcją portalu niezalezna.pl dotyczącą rozsyłania treści raportu technicznego dotyczącego okoliczności katastrofy smoleńskiej do eurodeputowanych PE oraz amerykańskich kongresmenów, zachęcamy także do przekazywania angielskiej wersji raportu do zagranicznych mediów. Ponieważ cały czas aktualizujemy listę adresatów tych komunikatów, apelujemy o wpisywanie w komentarzach pod tekstem adresów e-mailowych do redakcji zagranicznych mediów, a także przesyłanie im treści specjalnie przygotowanego komunikatu. Docierajmy do tych mediów z prawdą o Smoleńsku. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Przekazujmy do mediów raport smoleński! Niech dziennikarze poznają prawdę. NASZA AKCJA