Suski punktuje totalną opozycję: Starają się szkodzić. Wychodzą z założenia - im gorzej tym lepiej

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski w rozmowie z Katarzyną Gójską celnie podsumował działania totalnej opozycji wymierzone przeciwko Polsce i zauważa, że w relacjach na linii Warszawa-Bruksela sytuacja w ostatnim czasie dość mocno się zmieniła, czego najwyraźniej politycy PO i Nowoczesnej jeszcze nie dostrzegli.

Pytany o to, na jakim etapie są obecnie negocjacje z Komisją Europejską? Marek Suski zwraca uwagę, że przedstawiciele totalnej opozycji zapewne nadal będą próbowali przekonywać, że sytuacja w tej kwestii jest dramatyczna.

 - Nasi opozycjoniści, czyli Platforma z Nowoczesną znowu będą mówić, że to jest armagedon, że tu nie ma demokracji. Być może to utrudni zamknięcie tego tematu – stwierdził Suski.

Po chwili dość celnie wypunktował działania Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

- Oni starają się szkodzić, wychodzą z założenia - im gorzej tym lepiej. Nie wiem co musiałoby teraz nastąpić, żeby komisja powiedziała, że tu nie ma praworządności – zwraca uwagę Marek Suski.

Jednocześnie Marek Suski opowiedział o kulisach wizyty Fransa Timmermansa w Polsce.

- Nie było konkretów. Było nawet takie - może nie entuzjastyczne - ale zauważenie, że Polska czyni starania, robi pewne gesty dokonując pewne zmiany. A zarazem tłumacząc na czym polega pewne niezrozumienie w pewnych kwestiach. Na przykład oni postrzegają przejście kobiet w wieku 60 lat na emeryturę, jako dyskryminację. A my im tłumaczyliśmy, że to przecież przywilej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Historyczna wizyta na Kubie

Zdjęcie ilustracyjne / By Ibagli - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8376425

  

Książę Karol wraz ze swoją żoną Kamilą rozpoczęli w niedzielę oficjalną wizytę na Kubie. To pierwsza w historii wizyta członka królewskiej rodziny brytyjskiej na tej karaibskiej wyspie.

Na lotnisku w Hawanie książęca para została powitana przez kubańską wiceminister spraw zagranicznych Anę Teresitę Gonzalez. Następnie książę Karol złożył na Placu Rewolucji wieniec pod pomnikiem kubańskiego bohatera narodowego Jose Martiego.

Na dzisiaj zaplanowana jest uroczysta kolacja z kubańskim prezydentem Miguelem Diazem-Canelą. W programie wizyty nie ma natomiast spotkania z byłym szefem państwa, a obecnie pierwszym sekretarzem Komunistycznej Partii Kuby Raulem Castro.

We wtorek książę Karol ma odwiedzić finansowaną ze środków brytyjskich elektrownię słoneczną, największą na wyspach karaibskich.

Pobyt księcia Karola na Kubie potrwa do środy i jest pierwszą częścią podróży brytyjskiego następcy tronu po Karaibach. Następnym etapem będą Kajmany. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl