Dramat na drodze. Wypadek autobusu

W efekcie zderzenia ciężarówki z autobusem na DK6 nie żyją dwie osoby - poinformowała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Elżbieta Sochanowska. Autobus przewoził 21 uczniów z Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.

policja.pl

W sumie poszkodowane zostały 23 osoby. Autobus rozwoził dzieci ze szkoły do domów.

Na miejscu zdarzenia pracuje 10 zastępów Straży Pożarnej, ratownicy medyczni, a także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności zderzenia autobusu z ciężarówką na DK 6 - poinformował Karol Dąbrowski z policji w Sławnie. 

W wyniku wypadku na zjeździe z DK 6 na Słowino (Zachodniopomorskie) śmierć poniosły dwie osoby dorosłe. Policja zdementowała wcześniejsze informacje, według których zginęło dwoje nastolatków.

W wypadku poszkodowani zostali mieszkańcy powiatu sławieńskiego, sześcioro z nich jest ciężko rannych, a 11 osób ma lekkie obrażenia. Ranni zostali przewiezieni do szpitali.

Akcja ratunkowa została zakończona.

Jak poinformował rzecznik, trwają czynności w obecności prokuratora zmierzające do wyjaśnienia przyczyn zdarzenia. Wstępnie ustalono, że kierowcy byli trzeźwi, a autobus, który zderzył się z ciężarówką, należał do prywatnej firmy z powiatu sławieńskiego.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#wypadek #Darłowo

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo