Mainstream w szoku po obejrzeniu Platfordzilli! Gazeta.pl ostrzega: „To jest tak złe, że aż dobre”

/ arch.

Piotr Lisiewicz

Szef działu „Kraj” w tygodniku „Gazeta Polska”. Na jej łamach publikuje m.in. całostronicowe felietony o charakterze satyry politycznej.

Kontakt z autorem

  

„Jeśli macie mocne nerwy i wolne półtorej godziny, skuście się i sami oceńcie, jak bardzo jest to złe. I jak bardzo wciąga!” – recenzuje film Piotra Montowskiego „Platfordzilla” portal Gazeta.pl. Z kolei recenzent Antyradia Sergiusz Kurczuk pisze: „Na myśl od razu przychodzi dzieło Tommy’ego Wiseau zatytułowane >>The Room<< okrzyknięte najgorszym filmem świata. >>Platfordzilla<< jest jednak zdecydowanie gorsza, co paradoksalnie sprawia, że film staje się... tak zły, że aż dobry”. Na portalu Niezależna.pl można obejrzeć zarówno „bezbudżetowy” film parodiujący rządy PO, jak i wywiad z reżyserem.

Genialny naukowiec chce zbudować superekologiczną i supernowoczesną polską elektrownię opartą na własnym wynalazku. Inne plany ma rząd premiera Petruska, który rozpoczyna budowę konkurencyjnej elektrowni atomowej im. Wojciecha Jaruzelskiego. Znienacka naukowiec ginie samobójczą śmiercią, strzelając sobie cztery razy w plecy i raz w tył głowy – tak rozpoczyna się film „Platfordzilla”.

Tusk zjedzony przez ludożerców, Pawlak rozdeptany przez jaszczurkę

„Alternatywna wizja Polski. Premier Donald Petrusek rządzi krajem od 20 lat. Państwo popada w ruinę i lekiem na całe zło ma być wybudowanie elektrowni atomowej im. Wojciecha Jaruzelskiego. Niestety coś idzie nie tak i jaszczurka przemienia się w potwora, który niszczy wszystko na swojej drodze. Premier ucieka z kraju na egzotyczne wyspy, ale zostaje zjedzony przez kanibali. Wicepremier Kargul ginie zmiażdżony przez Platfordzillę. Zmutowanego jaszczura może powstrzymać tylko paleontolog Mieszko Pierwszy”

- pisze w recenzji na AntyRadio.pl Sergiusz Kurczuk. Dostrzega on także, film jest parodią tego, czym stało się dziś kino – „kpi z rządów poprzedniej władzy i hollywoodzkich blockbusterów”.

Czy o Platfordzilli będzie mówić cały świat?

Z Kurczukiem polemizuje recenzent Gazety.pl:

Piotr Montowski stworzył "dzieło", które wymyka się kategoryzacji. Śmiało może wpaść do szufladki zatytułowanej "koszmarnie złe kino", ale też blisko mu do Tommy'ego Wiseau i "The Room", o którym mówi dzisiaj cały świat - a przynajmniej tak twierdzi redakcja AntyRadia. My nie bylibyśmy aż tak optymistyczni. To jest zwyczajnie produkcja doskonale zła. Nie bez powodu była pokazywana na festiwalu filmów niezależnych "Kocham Dziwne Kino" w Pabianicach.

Ku zdziwieniu recenzenta wśród twórców awangardowego filmu „na planie pojawiło się wielu klubowiczów Gazety Polskiej i sam Piotr Lisiewicz, zastępca redaktora naczelnego GP (szybko ginie przy pawilonie z waranami). Nie jest dobrze”.

To przypomina „Wściekłe pięści węża”!

Piotr Montowski, znany z happeningów Akcji Alternatywnej Naszość, kręcił ten pełnometrażowy, półtoragodzinny film przez cztery lata. Film stworzył z innymi happenerami z Naszości i wieloma amatorami, w tym młodymi ludźmi z poznańskich osiedli. Stylistycznie przypomina trochę "Wściekłe pieści węża", ale na jeszcze bardziej amatorskim poziomie. Montowski pracował nad filmem 4 lata i wydał na niego kilkaset złotych (…) "Platfordzilla" powstawała w amatorskich warunkach. Rekwizyty to często zwykłe zabawki. Kostiumy w wielu wypadkach zrobione są z przedmiotów użytku domowego. Wiele efektów specjalnych powołano do życia domowymi metodami – pisze Sergiusz Kurczuk.

- Chodziliśmy po śmietnikach i znajdowaliśmy samochodziki, niektóre uszkodzone, ale w miarę dobrym stanie. Wkładałem w nie petardę i polewałem benzyną. Podpalałem i był fajny efekt, taki trochę hollywoodzki

– tak mówił o tym Piotr Montowski w „Wywiadzie z chuliganem” w Telewizji Republika.

Poniżej rozmowa z reżyserem filmu Piotrem Montowskim w „Wywiadzie z chuliganem” oraz cały film „Platfordzilla”.

Wywiad z reżyserem Piotrem Montowskim:

Cały film "Platfordzilla":


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowe ustalenia ws. obecności wojsk USA w Polsce? „Będziemy mieli coś do zakomunikowania”

zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/photos/usemb_warsaw

  

Ambasador USA Georgette Mosbacher, pytana na antenie Polsat News o stałą bazę wojskową USA w Polsce - „Fort Trump”, odpowiedziała, że USA nie używają tego określenia, choć jednocześnie zaznaczyła, że woli „mówić o trwałej obecności”. Mosbacher ujawniła, że obecnie trwają jeszcze negocjacje w tej sprawie i zapewniła, że obecność wojsk USA w Polsce „będzie większa i trwała”. Więcej szczegółów mamy poznać do września.

Pracujemy nad planem, który sformalizuje obecność Stanów Zjednoczonych w Polsce na bardzo długi czas.
- podkreśliła ambasador USA w Polsce.

Na uwagę, że żołnierze nie będą stacjonowali w amerykańskiej bazie wojskowej, odpowiedziała, że nie jest pewna, co to oznacza.

Jesteśmy w Polsce. Byłaby to więc z pewnością baza w Polsce. Ale Polska ma wiele baz wojskowych. Pracujemy nad tym, gdzie najlepiej powinniśmy tego dokonać.  Wojsko będzie brało pod uwagę wiele okoliczności związanych z uwarunkowaniami przestrzennymi, infrastrukturą i wieloma innymi kwestiami. Powtórzę jednak - obecność Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce będzie większa i trwała
- powiedziała Mosbacher.

Na pytanie, kiedy można oczekiwać decyzji w tej sprawie, odparła: „bardzo niedługo”.

Oczekujemy, że będziemy mieli coś do zakomunikowania przed wrześniem.
- zaznaczyła.

Odnosząc się do relacji z prezydentem, premierem i polskim rządem Mosbacher podkreśliła, że są one dobre, a przede wszystkim produktywne.

Moje relacje z prezydentem Andrzejem Dudą są bardzo dobre, podobnie z premierem Mateuszem Morawieckim i wszystkimi ministrami. Są nie tylko dobre, ale też produktywne. Czuję się tu bardzo mile widziana
- mówiła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl