Szopka PO wokół Gawłowskiego. Platforma złożyła wniosek do Sejmu. Chce odwlec czynności śledczych?

Niezły zamęt urządziła Platforma wokół swojego sekretarza generalnego. Posłowie klubu złożyli do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego wniosek o reasumpcję głosowania dotyczącą wyrażenia przez Sejm zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła Platformy Stanisława Gawłowskiego.

Lukasz Szelemej/Gazeta Polska

Posłowie Klubu Platformy Obywatelskiej złożyli do marszałka Sejmu wniosek o reasumpcję czwartkowego głosowania (z dn.12.04) dotyczącego wniosku naczelnika Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie z dnia 20 grudnia 2017 r. o wyrażenie zgody przez Sejm na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła Stanisława Gawłowskiego – poinformował rzecznik PO w komunikacie.

Według Grabca, "do czasu rozpatrzenia tego wniosku przez Sejm, czynności prokuratury, takie jak zatrzymanie, lub areszt wobec posła Stanisława Gawłowskiego, nie mogą mieć miejsca".

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gawłowski w coraz większych opałach. W tle zakup luksusowego apartamentu w Chorwacji

Sejm wyraził w czwartek zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła PO Stanisława Gawłowskiego. Z wnioskiem o taką zgodę wystąpiła do Sejmu Prokuratura Krajowa. Wcześniej Gawłowski sam zrzekł się immunitetu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Już nie Gawłowski, a Stanisław G. Prokuratura ujawnia: Jeszcze dziś usłyszy zarzuty

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Stanisław Gawłowski #PO #Jan Grabiec #Sejm #prokuratura #wniosek

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo