Chiny zapowiadają wielkie manewry

zdjęcie ilustracyjne / https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4451464

  

Siły zbrojne Chin przeprowadzą 18 kwietnia ćwiczenia z użyciem ostrej amunicji w Cieśninie Tajwańskiej - poinformował Pekin.

Według komentatorów niezapowiadane wcześniej manewry w Cieśninie Tajwańskiej mają wysłać sygnał rządowi w Tajpej, ale również być gestem geopolitycznego wsparcie dla Rosji w czasie tarć na linii Moskwa-Waszyngton związanych z konfliktem w Syrii.

To bardzo prawdopodobne, że jako strategiczny partner Rosji Chiny (używają swojej) marynarki wojennej, by okazać poparcie polityczne dla Rosji w tak delikatnym momencie - ocenia ekspert od sprawach wojskowych z Makau Antony Wong, cytowany przez hongkoński dziennik "South China Morning Post".

Ostatnie manewry chińskiej marynarki wojennej w cieśninie odbyły się we wrześniu 2015 roku, kiedy Tajwan przygotowywał się do wyborów prezydenckich. Po zwycięstwie Tsai Ing-wen, która wywodzi się z partii niepodległościowej, relacje między Pekinem a Tajpej znacznie się ochłodziły.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Poznańska drogówka wsiadła na motory

/ wielkopolska.policja.gov.pl

  

Pierwszego dnia wiosny poznańscy policjanci otworzyli sezon rowerowy i motocyklowy. Funkcjonariusze "na dwóch kółkach" będą patrolowali przede wszystkim miejsca niedostępne dla radiowozów.

Jak tłumaczyła Dominika Pupkowska-Bral z wielkopolskiej policji, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu rozpoczynają sezon na "dwóch kółkach" i wyjeżdżają na poznańskie ulice, by patrolować i edukować na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych, rowerzystów oraz osoby jeżdżące m.in. na hulajnogach czy rolkach.

"W strukturach poznańskiej drogówki zespół rowerowy funkcjonuje od dwóch lat. Początkowo rowerzystów było czterech. Z uwagi na fakt, że mieszkańcy bardzo dobrze odbierają policjantów na rowerach, a także sami funkcjonariusze chętnie pełnią służbę na dwóch kółkach, obecnie w zespole jest 12 policjantów. Policyjnych motocykli i motocyklistów z kolei jest czternaście. To oni w bardzo szybkim czasie mogą przemieszczać się na duże odległości, by być wszędzie tam, gdzie są potrzebni"

– podkreśliła Pupkowska-Bral.

Jak dodała, największą przewagą takich patroli jest to, że policjanci poruszający się na rowerach czy motocyklach mogą w krótkim czasie dotrzeć do miejsc często niedostępnych dla radiowozów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl