Za rządów PO-PSL państwo traciło miliardy! Wyłudzenia, pranie pieniędzy i „roztargnieni” urzędnicy

Komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT rozpocznie prace w drugiej połowie maja. – Ta komisja śledcza jest na pewno bardzo poważnym wyzwaniem, chodzi o gigantyczne pieniądze. Bez wątpienia wszystkie szatany finansowe były czynne, od karteli narkotykowych, przez ludzi służb i wielkie gangi – powiedział naszej reporterce poseł PiS, Janusz Szewczak.

pixabay.com/PhotoMIX-Company/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Projekt uchwały o powołaniu komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT został złożony w Sejmie w ubiegły piątek. Według projektu do zakresu działania komisji należy zbadanie i ocena prawidłowości, legalności działań oraz występowania zaniedbań i zaniechań w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku VAT i podatku akcyzowego od grudnia 2007 do listopada 2015 roku.

W szczególności komisja ma badać działania i ewentualnie zaniedbania: członków Rady Ministrów, prezesa Najwyższej Izby Kontroli i organów powołanych do ścigania przestępców (Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Komendanta Głównego Policji).

Szewczak zaznaczył, że komisja będzie musiała zapoznać się olbrzymią ilością materiałów i zrozumieć mechanizmy działania grup przestępczych.

To nie jest tylko kwestia, że oni wyłudzali pieniądze z budżetu, ale to również fakt prania brudnych pieniędzy – tych najgorszych zjawisk w życiu społecznym, gospodarczym, finansowym na świecie. Np. kartele narkotykowe dość bezkarnie funkcjonowały. Pamiętajmy o tym, że przedstawiciel Prokuratury Generalnej za rządów PO-PSL wydawał wytyczne, żeby tego typu poważne przestępstwa traktować jako mniej istotne skarbowe przewinienia

– powiedział nam poseł PiS.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#VAT #komisja ds wyłudzeń vat #Janusz Szewczak #PiS

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo