Nowy wątek afery podkarpackiej. CBA zatrzymało byłych członków zarządu PGE EO

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało siedem osób w związku z nowym wątkiem afery podkarpackiej – dowiedziały się "Wiadomości" TVP.

Zrzut ekranu z youtube.com

Wśród zatrzymanych jest były zarząd PGE Energia Odnawialna.

Z informacji "Wiadomości" wynika, że zatrzymanie miało związek z niegospodarnością – chodzi o zakup nieczynnej elektrociepłowni przez państwo za 22 mln zł, a także pranie pieniędzy, spółkę na Gibraltarze i "Panama Papers".

Informację potwierdził Maciej Wąsik, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych:

 

Na polecenie prokuratora śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej zostało zatrzymanych siedem osób. Jest to jeden z wątków tzw. afery podkarpackiej

- powiedział prok. Żak. Potwierdził, że wśród zatrzymanych są b. członkowie zarządu PGE EO.

Zatrzymania miały miejsce dzisiaj rano – w całej Polsce; zatrzymani nie zostali jeszcze doprowadzeni do prokuratury

- dodał prokurator. Zasygnalizował, że ze względu na odległości dzielące Katowice od miejsc zatrzymań, czynności z udziałem zatrzymanych rozpoczną się prawdopodobnie dziś po południu.

Śledztwo ws. afery podkarpackiej toczy się od listopada 2013 r. po zawiadomieniu złożonym przez CBA. Początkowo wszczęto je pod kątem nadużycia uprawnień przez członków zarządu Elektrowni Kozienice i funkcjonariuszy publicznych w związku z postępowaniem przetargowym. Postępowanie ma jednak znacznie szerszy zakres. Do Katowic trafiły też niektóre wątki z postępowania toczącego się wcześniej w Warszawie.

Zarzuty w tym śledztwie usłyszało już ponad 20 osób. Są wśród nich m.in. b. poseł i b. szef klubu parlamentarnego PSL Jan Bury, b. szefowie rzeszowskich prokuratur oraz podkarpacki biznesmen z branży paliwowej Marian D. Pod koniec września ub.r. CBA poinformowało o zatrzymaniu pod zarzutem korupcji b. prezesa i b. wiceprezesa Rafinerii Jasło oraz byłego kierownika działu w rafinerii.

 

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

#afera podkarpacka #CBA

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo