Tarnów się poddał

  

W piosence Kazika Staszewskiego „Mars napada” jest mowa o tym, że „Wrocław od zawsze poddaje się ostatni”. Nie wiem, jak 10 kwietnia zachowali się wrocławianie w stolicy na uroczystościach 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej, ale wiem, że Tarnów się poddał.

Stałem w tłumie ludzi, którzy przemówienia Jarosława Kaczyńskiego musieli słuchać w Ogrodzie Saskim – poza obrębem pl. Piłsudskiego, gdzie odbywały się uroczystości. Ludzie nie mogli wejść, choć mieli przepustki, a na placu było pełno miejsca. Na wszystko patrzył z fotografii śp. Lech Kaczyński, którego zdjęcie podpisane „Tarnów” ustawiono na jednym z posągów w Ogrodzie. Zapewne portret należał do kogoś, kto nie miał już siły się użerać z funkcjonariuszami i sobie poszedł. Podobnych historii jest wiele. Oby wyciągnięto wnioski, bo gdy w całej Polsce opadnie zapał, skutki mogą być opłakane.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts