Krakowskie Przedmieście w Warszawie wypełnione po brzegi: od kościoła św. Krzyża do kościoła św. Anny. Tysiące ludzi w centrum Londynu, to samo w Nowym Jorku, Łodzi, Krakowie, w setkach polskich miast i wszędzie tam, gdzie mieszkają Polacy [...[

Polska się budzi, bo rok tego koszmaru nikomu już nie odpowiada. Władza nie ma żadnej propozycji, a Polacy chcą nowej nadziei.

- pisał rok po katastrofie smoleńskiej redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz.

Począwszy od 2010 roku aż po wczorajszy wieczór, każdego 10 dnia miesiąca gromadziliśmy się przed Pałacem Prezydenckim, by wspominać ofiary katastrofy smoleńskiej. W tłumie można było spotkać dziennikarzy, fotoreporterów i zwykłych obywateli, wśród których szczególnie wyróżniali się członkowie Klubów "GP". Przez osiem lat można było na nich wszystkich zawsze liczyć. Bez względu na porę roku, aurę, czy grożące konwekcje - w każdej chwili byli gotowi, by upomnieć się o prawdę, za co w szczególny sposób podziękował wczoraj Tomasz Sakiewicz. Zapraszamy do obejrzenia kaadrów ośmiu rocznic smoleńskich, zarejestrowanych przez naszych reporterów. Przeżyjmy te chwile modlitwy i jedności raz jeszcze!