Marszałek Senatu ostro o kpinach z raportu podkomisji smoleńskiej

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Większość Polaków jest zainteresowana treścią raportu technicznego dot. przyczyn katastrofy smoleńskiej, przygotowanego przez podkomisję smoleńską. Pojawiające się z różnych stron kpiny na temat raportu są haniebne – powiedział na konferencji prasowej marszałek Senatu, Stanisław Karczewski.

Marszałek Senatu był pytany na briefingu, czego spodziewa się po zapowiedzianej na środę, na godz. 13. prezentacji raportu technicznego podkomisji smoleńskiej.

Stanisław Karczewski powiedział, że czeka na ten raport, choć ma świadomość, że nie jest to jeszcze raport końcowy.

Z największym zainteresowaniem zapoznam się i będę śledził prezentowane sprawozdanie komisji. Nie jest to raport końcowy, tylko częściowy. Czekam na ten raport. Nie jestem odosobniony. Wszyscy Polacy, którzy są zainteresowani, sądzę, że większość z nas jest zainteresowana i chce wiedzieć, jakie były faktyczne przyczyny katastrofy, czeka na wyniki tych prac i następnych prac, które są zapowiedziane – mówił marszałek Senatu.

Karczewski ocenił, że "pojawiające się z różnych stron kpiny (dotyczące raportu) są haniebne".

Podkomisja powołana przez ówczesnego ministra obrony Antoniego Macierewicza zajmuje się ponownym badaniem przyczyn katastrofy smoleńskiej od lutego 2016 r. Po odwołaniu Macierewicza z funkcji szefa MON, został on przewodniczącym podkomisji.

Zapraszamy do obejrzenia transmisji z prezentacji raportu technicznego podkomisji smoleńskiej. Początek o godzinie 13:00

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

UE przeciwna powrotowi Rosji do G7

/ FLICKR/Andrew Gustar/CC BY-ND 2.0

  

- Unia Europejska jest przeciwna przywróceniu Rosji do G7 - poinformowało wysokiej rangą źródło unijne wskazując, że w obecnych okolicznościach taki krok byłby ze strony Brukseli oznaką słabości.

Za powrotem do formatu G8, czyli G7 z Rosją, opowiedział się prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

"UE nadal uważa, że powody wykluczenia Rosji z G8 w 2014 roku są cały czas aktualne"

- podkreśliło źródło.

Kraj ten usunięto z grupy najbardziej rozwiniętych gospodarczo państw świata po aneksji należącego do Ukrainy Krymu w 2014 roku.

Strona unijna wydała to oświadczenie na kilka dni przed zaplanowanym na najbliższy weekend szczytem G7 we francuskim Biarritz, który z powodu sporów między Trumpem i jego sojusznikami w wielu kwestiach - m.in. Iranu, Syrii, porozumienia paryskiego w sprawie klimatu - poprzedza już duże napięcie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl