VAT-przestępcy i rosyjskie służby

  

Niektórzy VAT-owscy przestępcy, którzy łupili skarb państwa za rządów koalicji PO-PSL, mają doskonałe relacje z funkcjonariuszami rosyjskich służb specjalnych. To umożliwiało im prowadzenie interesów – mogli kupować na wschodzie paliwo po bardzo atrakcyjnych cenach. Wątek rosyjskich służb pojawia się w kluczowych śledztwach dotyczących wyłudzania podatku VAT w handlu paliwami.

Jeden z podejrzanych o wielomilionowe uszczuplenia budżetowe zeznał nawet, że był werbowany przez rosyjskie służby do współpracy podczas jednej ze swoich wizyt na Cyprze. Wpływ rosyjskich służb na okradanie budżetu Polski z VAT u powinien być więc jednym z tematów podjętych przez mającą powstać sejmową komisję śledczą. Tym bardziej że kontrwywiad zamiast badać te powiązania, był na nie ślepy i głuchy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts