Oligarchowie wzruszali ramionami na sankcje. Tydzień później kumple Putina stracili miliardy dolarów

/ putin.kremlin.ru

  

Po komunikacie administracji USA o sankcjach nałożonych na 24 rosyjskich przedsiębiorców i urzędników, a także na 14 firm z Rosji objęci nimi oligarchowie lekceważąco wzruszali ramionami. Na początku tego tygodnia nie było im jednak do śmiechu. Na giełdach w Moskwie i Hongkongu stracili kilkanaście miliardów dolarów.

Amerykańskie sankcje, w efekcie których objęci nimi rosyjscy biznesmeni i firmy nie będą mogły prowadzić interesów z obywatelami USA, a ich aktywa w Stanach Zjednoczonych zostaną zamrożone, wywołały w poniedziałek finansowe trzęsienie ziemi na giełdzie w Moskwie. Najważniejszy indeks RTS stracił 11,44 proc. Spadały akcje spółek, na które nałożono restrykcje, lub należące do osób objętych sankcjami.

Według rosyjskiego dziennika „RBK” 50 najbogatszych rosyjskich biznesmenów straciło w ciągu dnia ok. 12 mld dol. Tak czarnego dnia na moskiewskiej giełdzie nie było od aneksji Krymu i pierwszej rundy zachodnich sankcji nałożonych na Rosję – przypomina AFP. Panika pojawiła się też na rynku walutowym. Rubel odnotował największy spadek od ponad trzech lat.

Spadki akcji objętych sankcjami rosyjskich firm notowano nie tylko w Moskwie, ale też na innych parkietach. Największy cios spotkał aluminiowego potentata Olega Deripaskę. Jego notowana na giełdzie w Hongkongu spółka United Company Rusal Plc, stanowiąca serce jego holdingu, straciła 50 proc. wartości, czyli ponad 3,5 mld euro.

Nałożone sankcje mogą doprowadzić do niewywiązania się ze zobowiązań przez Rusal

– ostrzegł rosyjski koncern w nocie dla inwestorów hongkońskiej giełdy.

Okazuje się, że spadały nawet akcje rosyjskich spółek nieobjętych restrykcjami.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli: Władza która chce, może zmieniać Polskę

/ twitter.com/pisorgpl

  

Pokazaliśmy, że można zmieniać Polskę, że władza może być wiarygodna, że może dotrzymywać słowa – powiedział w Stalowej Woli w parku miejskim podczas ostatniego w te wakacje pikniku rodzinnego Prawa i Sprawiedliwości "Dobry czas dla Polski” Jarosław Kaczyński.

W pikniku zorganizowanym przez PiS biorą udział premier Mateusz Morawiecki, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz europosłanka, była premier Beata Szydło.

Jestem wzruszony i naprawdę wdzięczny, patrząc na to ilu z państwa, mieszkańców Stalowej Woli chciało tu przyjść. To piękna sprawa, piękne przedsięwzięcie, bo ja sam byłem już na wielu takich piknikach. Chciałem także podziękować tym wszystkim, którzy w nich uczestniczyli

- mówił Kaczyński.

Jak mówił prezes PiS, warto dokonać podsumowania.

Nie mówimy, że dzisiaj w Polsce wszystko jest dobrze, do tego daleka droga; musimy dogonić tych, którzy są na zachód od naszych granic - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w niedzielę podczas pikniku rodzinnego w Stalowej Woli (woj. podkarpackie).

Prezes PiS podczas ostatniego pikniku rodzinnego partii podsumowywał dotychczasowe spotkania.

"Wszędzie było podobnie - wszędzie było radośnie. Wszędzie ludzie, którzy uczestniczyli w tych spotkaniach, mówili o tym, że jest zmiana, że się poprawiło. My nie mówimy oczywiście, że wszystko dzisiaj w Polsce jest dobrze, to jeszcze daleka droga. Musimy przecież dogonić tych, którzy są na zachód od naszych granic, ale jest lepiej. Okazało się, że można. Można zmieniać Polskę. Pokazaliśmy, że władza, która chce, jest w stanie tego dokonać, że nie ma barier, których nie można przekroczyć" - powiedział Kaczyński.

"Jest drugie, dobre doświadczenie, sądzę, że dobre dla Polski na lata, na dziesięciolecia, dobre dla polskiej demokracji - to jest to, że można dotrzymać słowa, że władza może być wiarygodna, że może coś powiedzieć, a później zrobić, a później zrobić. Myśmy powiedzieli i w ogromnej większości to, co zostało zapowiedziane, zostało wykonane"

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl