Im gorzej, tym lepiej

  

Niedobrze – takim komentarzem użytkownicy „prawego” Twittera opatrują te wiadomości, które uważają za szczególnie radosne. Tak więc to „niedobrze”, że program 500+ pomaga polskim rodzinom. To „niedobrze”, że zatrzymano kolejnych aferzystów. Wreszcie „niedobrze” jest, że czytelnictwo „Gazety Wyborczej” leci na łeb, na szyję. Ale i na świecie dzieje się „niedobrze”. Oto bowiem rosyjski rubel pikuje, a na giełdzie w Rosji wybuchła panika.

To efekty tego, że 6 kwietnia Stany Zjednoczone postanowiły rozszerzyć sankcje wobec Rosji za okupację Krymu i agresję na wschodzie Ukrainy. Cios precyzyjnie zadano 12 rosyjskim firmom i najpotężniejszym oligarchom, ludziom z najbliższego otoczenia Putina. I tak oto akcje objętego sankcjami koncernu aluminiowego Rusal należącego do Olega Deripaski, znanego m.in. z tego, że przed katastrofą smoleńską w jego zakładach w Samarze remontowano rządowego tupolewa, straciły niemal połowę, czyli ponad 3,5 mld euro. Spadła też wartość akcji państwowego Sbierbanku. Zapowiada się, że czarny dzień na giełdach potrwa dłużej. Cóż, „niedobrze”. Bardzo „niedobrze”!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts