"Requiem Smoleńskie": Paweł Piekarczyk zaprezentował materiał z nowej płyty

Paweł Piekarczyk w Klubie Ronina / fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Dzień przed ósmą rocznicą katastrofy smoleńskiej, w warszawskiej siedzibie Klubu Ronina przy Foksal odbyła się premiera najnowszej płyty Pawła Piekarczyka pt. "Requiem smoleńskie i 10 piosenek o polskiej wolności”. Zapraszamy do zobaczenia kilku kadrów z dzisiejszego koncertu. Więcej o płycie w jutrzejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".

Paweł Piekarczyk to bard z krwi i kości - udowodnił to już poprzednimi albumami: „Portretem III RP” (2010), „Drugim obiegiem w kondominium” (2012), „Dumnym oszołomem” (2014) czy wreszcie wydanymi nie tak dawno, bo w 2016 r. „Zapiskami walki, zdrady i zwycięstwa”. Na najnowszy album, podobnie jak na wszystkie poprzednie, również składają się celna spostrzeżenia, nierzadko ubrane w sarkazm, doprawione gitarowym brzmieniem i tym, co chyba w twórczości Piekarczyka najważniejsze - troską o Polskę. Jak podpowiada nam nazwa płyty, "Requiem smoleńskie i 10 piosenek o polskiej wolności” to swoisty muzyczny dekalog będący próbą definicji polskiej niepodległości zwieńczony żałobnym utworem poświęconym katastrofie rządowego Tupolewa z 10 kwietnia 2010 r.    

Więcej o płycie we wtorkowym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts