Ważne posiedzenie klubu PiS z udziałem prezesa

/ By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40936620

  

W Sejmie wieczorem odbyło się posiedzenie klubu PiS z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. PAP dowiedziała się nieoficjalnie, że szef PiS mówił m.in. o kwestii nagród dla ministrów oraz projekcie obniżenia wynagrodzenia parlamentarzystów.

Posiedzenie klubu rozpoczęło się po godz. 18 i trwało pół godziny. Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel pytany przez dziennikarzy po zakończeniu posiedzenia odpowiedział, że było to "normalne, porządkowe" posiedzenie, na którym omówiono m.in. porządek najbliższych obrad Sejmu.

Z kolei według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez PAP prezes PiS mówił m.in. o sprawie nagród dla ministrów rządu Beaty Szydło.

Prezes mówił, że został popełniony błąd, ale teraz nie ma co o tym rozmawiać, trzeba iść do przodu i zareagować. Musimy podjąć niezwłocznie konkretne działania – powiedział rozmówca PAP.

Wśród tych działań wymienił zapowiedziane przez prezesa PiS: projekt ws obniżenia wynagrodzeń parlamentarzystów oraz zmiany w wynagrodzeniu dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów. "

Prezes powiedział, że te projekty powinny być zgłoszone szybciej niż później. Część rozwiązań będzie musiała znaleźć się w projektach ustaw, a część to kwestia rozporządzenia szefa MSWiA – dodał rozmówca PAP.

W trakcie spotkania prezes partii miał także przypomnieć, że ministrowie powinni oddać swoje nagrody do połowy maja. Według rozmówcy PAP nikt nie zgłosił żadnych uwag do wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego, a z sali nie padły żadne pytania od parlamentarzystów PiS.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trzęsienie ziemi koło Florencji

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/vrolanas

  

Niewielkie uszkodzenia budynków i panika wśród mieszkańców to skutki trzęsienia ziemi, do jakiego doszło niedaleko Florencji w poniedziałek nad ranem. Podziemny wstrząs miał magnitudę 4,5. Odnotowano też kilkadziesiąt mniejszych wstrząsów.

Krajowy Instytut Geofizyki i Wulkanologii poinformował, że epicentrum trzęsienia znajdowało się w rejonie miejscowości Scarperia i San Piero w krainie Mugello w Toskanii.

Miejscowe służby informują, że nikt nie ucierpiał, a straty to niegroźne pęknięcia ścian i murów. W wielu miasteczkach ludzie wybiegli na ulice i następne godziny spędzili w samochodach bojąc się wrócić do domów.

Wstrząs odczuwalny był także w samej Florencji. Z powodu konieczności przeprowadzenia kontroli na ponad dwie godziny wstrzymano koło tego miasta ruch pociągów dużych prędkości. W kilkunastu miejscowościach w Toskanii zamknięte są w poniedziałek szkoły; wszędzie tam sprawdzany jest stan budynków.

Ministerstwo Kultury Włoch ogłosiło, że skontrolowany zostanie stan techniczny wszystkich zabytków w rejonie, gdzie doszło do trzęsienia ziemi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl