We wtorek, 10 kwietnia, w ósmą rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary tego wypadku. W uroczystości wezmą udział rodziny ofiar oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. W Warszawie na obszarze zielonym między pl. Piłsudskiego a ul. Królewską odsłonięty zostanie Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r.

Sasin poinformował dziś w radiu Zet, że pomnik odsłonią rodziny ofiar. W imieniu rodzin przemawiał będzie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Polityk wskazywał, że na pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej są alfabetycznie wypisane nazwiska wszystkich i nikt nie jest na nim wyróżniony.

Wyszliśmy z założenia, że wobec śmierci wszyscy są równi i tak chcemy, żeby ten pomnik był odbierany, jako pomnik absolutnie wszystkich

- dodał.

10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku w katastrofie Tu-154M zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.