Obywatele RP ani myślą uszanować rocznicy katastrofy smoleńskiej. Holland ogłasza ich "zwycięstwo"

/ / Malgorzata Armo / Gazeta Polska

  

Obywatele RP, którzy po przegranych przez PO-PSL rozpoczęli systematyczne zakłócanie miesięcznic katastrofy smoleńskiej, nie odpuszczają. I tym razem zapowiadają, że uczynią wszystko, by zrobić na złość osobom modlącym się w intencji ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 r. Oficjalnie ogłaszają swoje „zwycięstwo”.

„Zapraszam na 10 kwietnia, na godz. 18.30, przed Sejm. Udamy się stamtąd na Krakowskie Przedmieście, aby pożegnać ostatnią smoleńską miesięcznicę. Te prywatne zgromadzenia, organizowane przez prezesa Kaczyńskiego od początku były seansami nienawiści, kłamstwa, obrażania i lżenia oraz oskarżania niewinnych obywateli. To się kończy. Wygraliśmy. Ogromna w tym zasługa Obywateli RP, którzy walczyli nie tylko o prawdę, ale o prawo do swobodnych zgromadzeń,  zgodne z konstytucją i zgodne z demokratycznymi zasadami państwa prawa. To oni wygrali”

- mówi w krótkim filmiku Agnieszka Holland. Reżyserce odpowiedziała organizatorka Marszów Pamięci i posłanka PiS-u Anita Czerwińska.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Obywatelerp.org,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

British Airways. Szykuje się strajk pilotów

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Piloci British Airways zamierzają strajkować przez trzy dni we wrześniu - 9., 10. i 27. dnia miesiąca. Poinformował o tym związek zawodowy pilotów brytyjskich linii lotniczych. W zeszłym miesiącu zdecydowana większość pilotów British Airways opowiedziała się za akcją strajkową w sporze płacowym.

Związek napisał w wydanym w piątek oświadczeniu, że powiadomił British Airways, iż wezwie swych członków do strajku we wrześniu. Podkreślono, że oferta płacowa złożona przez British Airways nie zostanie zaaprobowana przez większość pilotów.

Linie British Airways uznały, że akcja strajkowa jest nieuzasadniona, twierdząc, że ich oferta płacowa jest godziwa, i ostrzegając, że strajki naraziłyby na kłopoty dziesiątki tysięcy pasażerów.

Poinformowano, że wprowadzane są zmiany do rozkładu lotów.

"Uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by umożliwić podróże tak wielu ludziom, jak to będzie możliwe"

- napisano w oświadczeniu, zastrzegając jednak, że "jest prawdopodobne, iż wielu pasażerów nie będzie się mogło udać w podróż".

Zapewniono, że pasażerom, których loty zostaną odwołane, oferowany będzie zwrot pieniędzy za bilety bądź zmiana rezerwacji. Rozważany jest też leasing samolotów i załóg innych linii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl