Przypomnijmy, PO po nagłośnieniu sprawy nagród przyznanym ministrom rządu Beaty Szydło rozpętało histeryczną kampanię "Konwój Wstydu". Podczas akcji billboardowej Platforma informowała o wysokości nagród przyznanych ministrom z rządu PiS.

Wczoraj prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński poinformował, że Komitet Polityczny na jego wniosek ustalił, iż w Sejmie zostanie złożony projekt przewidujący obniżenie o 20 proc. pensji poselskich i senatorskich. Mają też zostać "wprowadzone nowe limity obniżające" wynagrodzenia dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także dla ich zastępców. Lider PiS zapowiedział również, że ministrowie konstytucyjni i sekretarze stanu, którzy są politykami, zdecydowali się na przekazanie swoich nagród na cele społeczne do Caritasu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jarosław Kaczyński: Będą niższe pensje parlamentarzystów, samorządowców i szefów spółek

Do sprawy wynagrodzeń, a przede wszystkim histerycznej reakcji Platformy, ostro odniosła się we wpisie na Facebooku posłanka Krystyna Pawłowicz.

Panie Marszałku Bogdanie BORUSEWICZU, ODDAJ 600 tys.zł. nagród i odpraw otrzymanych w Senacie! Poseł LESZCZYNO, ty też oddaj wszystko, coś poza pensją „zgarnęła” w Ministerstwie Finansów! A Pani Marszałek (wcześniej minister zdrowia) Ewo
KOPACZOWA, też proszę się nie ociągać i wesprzeć najbliższy Caritas pobranymi zachłannie sejmowymi i rządowymi nagrodami.

A wy tam, dygnitarze z Gdańska, Poznania, Warszawy i Łodzi, PO-wcy i PSL-owcy miast i wsi, nie oglądajcie się na boki, Was też nakaz zwrotu nienależnych nagród dotyczy. Przecież też żądaliście od ministrów PIS „ograniczenia zachłanności władzy”. Panie Marszałku Adamie STRUZIKU, to też Pana dotyczy. Uzbierało się z tych samorządowych „wpływów”, co? Lepiej, niż prezydentowi państwa, co?

No, zwracamy, zwracamy...

Wyborcy obserwują...

- napisała.

Wczoraj posłanka w kilku zdaniach celnie podsumowała efekt działań tzw. totalnej opozycji.

Politycy Platformy Obywatelskiej - z Grzegorzem Schetyną na czele - zapewniali, że w czasach rządów PO-PSL ministrowie nie brali nagród. O tym, że lider PO bardzo rozmija się z prawdą poinformował portal Niezalezna.pl wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ministrowie PO nie brali nagród?! To mamy dla Schetyny niespodziankę - prosto z resortu sprawiedliwości