PiS na tropie mafii VAT-owskiej. Dziś wniosek o superkomisję śledczą

Prawo i Sprawiedliwość nie rezygnuje z pomysłu powołania komisji śledczej ds. wyłudzeń podatku VAT. Dziś zostanie złożony stosowny wniosek. Na razie nie wiadomo, kto będzie zasiadał w komisji. Pewniakami są posłowie prawnicy – Marcin Horała i Waldemar Buda. – To będzie ogromne przedsięwzięcie, bo i skala nadużyć jest ogromna. Sama kwota VAT u to ok. 250 mld zł. Dodając inne przekręty, można liczyć spokojnie ok. 400 mld zł – mówi nam Janusz Szewczak, wiceszef sejmowej komisji finansów.

Nanuk/Gazeta Polska

Wniosek w sprawie komisji śledczej zostanie złożony dzisiaj ok. godz. 11. Wówczas ma się odbyć również briefing prasowy na temat komisji śledczej. Prawdopodobnie w składzie komisji znajdzie się miejsce dla pięciu polityków PiSu. Nie wiadomo jednak, kto będzie w niej zasiadał. Największe szanse na stanowisko przewodniczącego ma Marcin Horała. Drugim wymienianym kandydatem jest Waldemar Buda.

To będzie tytaniczna praca i dosłownie tiry dokumentów do przejrzenia. Ponadto akurat w tych przestępstwach wszyscy szatani byli czynni. Od zorganizowanych grup przestępczych do urzędników

– mówi nam poseł Janusz Szewczak z PiS u.

Prawdopodobnie komisję poprze większość klubów parlamentarnych. W połowie września 2017 r. klub Kukiz’15 złożył do marszałka Sejmu projekt uchwały ws. powołania komisji śledczej do zbadania prawidłowości oraz legalności działań organów i instytucji publicznych podejmowanych, by zapobiec zaniżonym wpływom do budżetu państwa z podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego. Projekt jednak nie był procedowany. Wczoraj rzecznik PiSu Beata Mazurek stwierdziła, że wniosek Kukiz’15 „zawierał błędy formalne”, o czym – jak zaznaczyła – posłowie tego ugrupowania „doskonale powinni wiedzieć”.

Problemem organizacyjnym w komisji może być skala przedsięwzięcia.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"

 

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#VAT #komisja śledcza #mafia VATowska #Sejm #Marcin Horała #Waldemar Buda #Janusz Szewczak #komisja finansów

Jacek Liziniewicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo