Prawo i Sprawiedliwość coraz liczniejsze. Do ugrupowania dołączyło dwóch polityków

Prawo i Sprawiedliwość poszerzy swój skład o kolejnych dwóch polityków. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, do ugrupowania przyjęci zostali wiceminister cyfryzacji, Marek Zagórski oraz były senator Platformy Obywatelskiej, Andrzej Misiołek. Decyzję o dołączeniu polityków do PiS podjął dziś komitet polityczny partii.

fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Zagórski dotychczas był wiceszefem Porozumienia, partii Jarosława Gowina wchodzącej wraz z PiS i Solidarną Polską w skład Zjednoczonej Prawicy.

W minionym tygodniu "Rzeczpospolita" informowała, że Zagórski ma zostać nowym ministrem cyfryzacji, jednocześnie przejść do PiS, "co ma być efektem porozumienia w ramach Zjednoczonej Prawicy".

Zagórski jest wiceszefem Ministerstwa Cyfryzacji od września 2016 roku. Resort ten od 9 stycznia 2018 r., gdy odwołana została Anna Streżyńska, nie ma kierującego nim ministra. Konstytucyjny nadzór nad resortem sprawuje premier Mateusz Morawiecki, a bieżącymi pracami kieruje Zagórski jako sekretarz stanu.

Z kolei Misiołek (wraz z Leszkiem Piechotą) w grudniu 2017 r. opuścił Platformę Obywatelską i przeszedł do klubu PiS. Politycy tłumaczyli wtedy tę decyzję listopadowym głosowaniem nad rezolucją PE na temat sytuacji w Polsce, którą poparło 6 europosłów PO, a także sierpniowym wywiadem wiceszefa Platformy Borysa Budki dla niemieckiej gazety "Die Zeit".

Budka przekonywał w nim m.in., że "Unia Europejska musi pokazać bezwzględność, ale jednocześnie dać do zrozumienia, że nie jest ona skierowana przeciwko Polakom, tylko przeciwko rządowi". Dodał, że "UE musi postawić Polsce ultimatum".

Od słów tych odcięli się po kilku dniach Piechota i Misiołek, a władzom partyjnym i klubowym PO zarzucili, że nie zareagowały na "niegodne polskiego posła wystąpienie" i "na skandaliczne zachowanie europosłów".

 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Prawo i Sprawiedliwość #PiS #Marek Zagórski #Andrzej Misiołek

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo