Wnuk Anny Walentynowicz zbojkotuje prezydenta. Zapowiada „małe weto”

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Jedyne co mi pozostaje, aby nie zakłócić powagi, dostojności tej uroczystości, to po prostu, gdziekolwiek nie będę stał, gdy pan prezydent zacznie przemawiać - odwrócę się plecami do niego. To będzie symboliczny gest mojego sprzeciwu. Moje małe weto – zapowiedział Piotr Walentynowicz, odnosząc się do obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Kilka dni temu Piotr Walentynowicz napisał do Andrzeja Dudy:

Żądam od Pana, aby nie przemawiał Pan na VIII rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, gdyż w mojej opinii nie jest Pan godzien tego zaszczytu (...) Pan jako Prezydent RP właśnie stanął w obronie osób, które niekoniecznie naciskając na spust, ale wydając rozkazy, byli odpowiedzialni za największe tragedie, męczeństwa i zbrodnie powojennej Polski .

CZYTAJ WIĘCEJ: Zdecydowane żądanie Piotra Walentynowicza. Nie chce, by Duda przemawiał na rocznicy katastrofy smoleńskiej

Wczoraj wieczorem w Polsat News 2 przyznał, że jest "przerażony tą zabawą prezydenta w kotka i myszkę, zabawą z własnym elektoratem". Jego zdaniem prezydent napluł w twarz wyborcom PiS. Podkreślił ponadto, że czuje się podwójnie rozczarowany Andrzejem Dudą – jako jego wyborca i jako osoba, która zawsze go mocna broniła.

Nie pójdę z banerami. Jedyne co mi pozostaje, aby nie zakłócić powagi, dostojności tej uroczystości, to po prostu, gdziekolwiek nie będę stał, gdy pan prezydent zacznie przemawiać - odwrócę się plecami dla niego. To będzie symboliczny gest mojego sprzeciwu. Moje małe weto – dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polsatnews.pl, dorzeczy.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rabini będą w Bundeswehrze?

/ neufal54

  

Bundeswehra powinna mieć znów rabinów kapelanów wojskowych - zaapelował w czwartek na łamach dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" przewodniczący Centralnej Rady Żydów (ZdJ) w Niemczech Josef Schuster.

"Kilkadziesiąt lat po wojnie, w ciągu których służba w Bundeswehrze była dla większości żydów czymś niewyobrażalnym, wiele się zmieniło"

- napisał przewodniczący federacji organizacji żydowskich w Niemczech. "Młodzi żydzi traktują Niemcy jako swój dom" - przekonywał.

Zdaniem Schustera duszpasterze katoliccy i ewangeliccy przyczyniają się się w wyraźny sposób do kształtowania postaw etycznych żołnierzy.

"70 lat po wojnie nadszedł jednak czas, żeby wprowadzić w Bundeswehrze również kapelanów żydowskich i nawiązać tym samym do starej tradycji"

- uważa szef ZdJ. Dodaje przy tym, że rabini nie zajmowaliby się jedynie żydami, lecz wzbogaciliby proces kształtowania postaw etycznych i życiowych wszystkich żołnierzy.

Według szacunkowych danych w Bundeswehrze służy obecnie od 250 do 300 wyznawców judaizmu.

Według ekspertów realizacja postulatu Josefa Schustera jest skomplikowana i natrafi na przeszkody polityczne. Wprowadzenie rabinów do niemieckich sił zbrojnych oznaczałoby również konieczność zastosowania analogicznego rozwiązania w stosunku do muzułmanów. Zwłaszcza, że w Bundeswehrze służy ich znacznie więcej niż żydów - około 1500. Liczebność całych niemieckich sił zbrojnych to około 179 tys. żołnierzy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl