Prawny potworek z uprawnieniami

  

Szokujące słowa padły niedawno na antenie Telewizji Republika z ust gen. Andrzeja Pawlikowskiego, byłego szefa BOR-u. Jego zdaniem ustawa powołująca do istnienia nową formację ochronną – Służbę Ochrony Państwa tylko w 40 proc. odpowiada projektowi, nad którym pracował wraz z zespołem fachowców.

Według gen. Pawlikowskiego kluczem do dobrego funkcjonowania nowej instytucji ochraniającej najważniejsze osoby w kraju jest wysokość pensji dla jej funkcjonariuszy. W ten sposób dużo łatwiej do służby w SOP-ie byłoby znaleźć odpowiednich kandydatów. Okazuje się jednak, że zapis o siatce zarobków zniknął z ustawy. To może być taki prawny potworek. Ustawa o SOP-ie daje bowiem tym słabo wynagradzanym funkcjonariuszom nowe bardzo istotne uprawnienia, m.in. operacyjno-rozpoznawcze.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts