Dowództwo Operacyjne podsumowuje działania

/ mat. DO RSZ

  

Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych generał broni dr Sławomir Wojciechowski przeprowadził roczną odprawę rozliczeniowo-zadaniową, połączoną z analizą dyscypliny dowództwa i jednostek bezpośrednio podległych za 2017 rok. Roczna odprawa przeprowadzona została w gościnnych murach Centrum Operacji Morskich-Dowództwie Komponentu Morskiego.

Na rocznej odprawie rozliczeniowo-zadaniowej spotkała się kierownicza kadra Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz dowódcy Centrum Operacji Lądowych-Dowództwa Komponentu Lądowego, Centrum Operacji Powietrznych-Dowództwa Komponentu Powietrznego, Centrum Operacji Morskich-Dowództwa Komponentu Morskiego oraz Klubu Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych — podaje oficjalny portal DO RSZ. 

Oficerowie dowództwa odpowiedzialni za realizację poszczególnych celów oraz dowódcy jednostek bezpośrednio podległych przedstawili zrealizowane zadania, osiągnięte mierniki i napotkane przy tym wyzwania. Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych odnosząc się do wystąpień zwrócił uwagę, że prowadząc działania trzeba patrzeć w przyszłość.

Interesuje nas stosowanie nowoczesnych rozwiązań i powinniśmy uświadamiać w tym zakresie innych

— powiedział dowódca DO RSZ.

Zdecydował również o podjęciu w najbliższym czasie kroków sprawdzających wybrane elementy funkcjonalne. Zaznaczył, że pryncypialność w prowadzeniu certyfikacji jest zasadniczym elementem, mającym wpływ na funkcjonowanie kontyngentów.

Kolejnym punktem odprawy była analiza i ocena dyscypliny. Mówiono o występujących problemach, zjawiskach i tendencjach. Poruszono także tematykę związaną z nastrojami społecznymi wśród kadry i pracowników resortu obrony narodowej. Podsumowaniem tej części odprawy było wręczenie przez Dowódcę Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych wyróżnień i podziękowań za działalność w 2017 roku — czytamy.

W trakcie spotkania płk Andrzej Lis z Centrum Doktryn i Szkolenia SZ przedstawił prezentację na temat "Roli dowódcy w systemie wykorzystywania doświadczeń", a dowódca 12. Brygady Zmechanizowanej płk Piotr Trytek podzielił się doświadczeniami z ćwiczenia taktycznego pk. Allied Spirit — informuje DO RSZ.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DO RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Śmierć 44-latka po bójce w centrum Torunia. Trzech zatrzymanych

/ policja.pl

  

Przeprowadzona w poniedziałek sekcja zwłok zmarłego po bójce w centrum Torunia 44 -latka wykazała, że zgon nastąpił w wyniku zatrzymania krążenia. Policjanci ustalili i zatrzymali trzy osoby związane z tym zdarzeniem.

W poniedziałek kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu ustalili trzy osoby, które brały udział w zdarzeniu w nocy 16.03.2019 roku przy ul. Chełmińskiej w Toruniu.

- Dwie z nich zatrzymali policjanci. To dwóch 30-latków. Jeden to mieszkaniec gminy Lubicz, drugi pochodzi z gminy Obrowo. Trzeci z mężczyzn zgłosił się do komendy sam. To 20-letni mieszkaniec gm. Lubicz. Policjanci ustalają rolę poszczególnych osób w tym zdarzeniu

- mówi podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Przeprowadzona przez biegłego z zakresu medycyny sądowej sekcja zwłok zmarłego 44 -latka wykazała, że zgon nastąpił w wyniku zatrzymania krążenia. Ponieważ konieczne jest pogłębienie badań, prokurator zlecił dalsze badania histopatologiczne.

W nocy 16.03.2019, o godz. 1:30,  dyżurny toruńskiej policji od operatora monitoringu miejskiego otrzymał informację o awanturze, do jakiej miało dojść przy jednym z lokali na ul. Chełmińskiej w Toruniu.

 Jak się okazało, do utarczki słownej doszło pomiędzy piątką mężczyzn jeszcze wewnątrz lokalu. Konflikt przeniósł się na zewnątrz, na ulicę.

W wyniku awantury pokrzywdzonych zostało dwóch mężczyzn, których karetka pogotowia przetransportowała do szpitala. 

Jeden z nich po opatrzeniu powrócił do domu, a obrażenia drugiego były na tyle poważne, że pomimo usilnych starań lekarzy, mężczyzna zmarł. Był to 44- letni mieszkaniec Torunia.

[polecam:https://niezalezna.pl/263433-zmarl-podczas-bojki-policja-bada-sprawe]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: kujawsko-pomorska.policja.gov.pl, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl