Pomimo świątecznej atmosferę, program "Woronicza 17" na antenie TVP Info, zdominowany był przez tematy polityczne i nie zabrakło ostrych komentarzy. Polityków "do czerwoności" rozgrzał temat ustawy degradacyjnej, a właściwie prezydenckiego veta.

Jako pierwszy głos zabrał rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, minister Krzysztof Łapiński, który oczywiście bronił tej decyzji.

- Prezydent jest politykiem, który swoimi czynami popiera negatywną ocenę, także w wymiarze prawo-karnym, PRL i funkcjonariuszy represji. Natomiast przy tej ustawie zwrócił uwagę na kilka jej mankamentów, np. brak środka odwoławczego od degradacji generalskich (…) Generalnie jeśli chcemy czynić rozrachunek z przeszłością, to trzeba to robić, ale metodami, które są nie do wzruszenia 

 

- tłumaczył Łapiński.

Odpowiedział mu Marek Suski, polityk PiS-u i szef Gabinetu Politycznego Premiera.

- Prezydent Duda poszedł ścieżką Lecha Wałęsy, jest za, a nawet przeciw. Broń w postaci veta, to taka broń atomowa. Jeśli prezydent ją wykorzystuje, to nie jest to dobre – powiedział M. Suski, który nie ukrywał, że jest bardzo zawiedziony postawą prezydenta. – To jest tak naprawdę zablokowanie, chociażby moralnego oddzielenia dobra od zła – mówił.