Polscy żołnierze ćwiczyli w Niemczech

/ mat. arch.

  

Żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach wzięli udział w międzynarodowym ćwiczeniu w Niemczech. Trening „Multinational Cimic Team Training 2018” zrealizowany został w Centrum Zivil-Militarische Zusammenarbeit (Bw.– ZZMZ) w Nienburg.

Celem treningu było doskonalenie umiejętności w zakresie działań współpracy cywilno-wojskowej, realizowanych na poziomie taktycznym. W treningu wzięły udział zespoły z Niemiec, Holandii i Belgii - podaje oficjalny portal CPdMZ.

Trening był praktyczną formą doskonalenia umiejętności żołnierzy zespołów CIMIC. Podczas szkolenia prowadzono spotkania z kluczowymi partnerami układu pozamilitarnego. Zaprezentowano wysoki poziom realizmu spotkań angażując rzeczywistych przedstawicieli administracji cywilnej, samorządowej i sektora bezpieczeństwa (policji) - czytamy.

Po zakończonym etapie szkolenia z zakresu CIMIC uczestnicy mieli okazję zapoznać się z symulatorem strzeleckim, który wykorzystywany jest przez żołnierzy Bundeswehry w szkoleniu ogniowym. Zespoły CIMIC zapoznane zostały z wyposażeniem i uzbrojeniem żołnierza niemieckiego – karabinkiem H&K G-36 oraz pistoletem wojskowym H&K P-8.

Polski Zespół CIMIC wykonał także strzelania z karabinka oraz broni krótkiej. W uznaniu za bardzo dobre wyniki strzeleckie przyznano: kpt. Michałowi Jankiewiczowi, kpt. Albertowi Rosińskiemu, kpr. Rafałowi Rosikowi oraz szer. Marcinowi Kozickiemu złotą odznakę strzelecką Bundeswehry - podaje kieleckie Centrum. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CPdMZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Pożar w zakładzie przetwórstwa rybnego

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

Strażacy opanowali pożar, który wybuchł w środę w nieużytkowanym zakładzie przetwórstwa rybnego w Złocieńcu. Udało się uratować jedną trzecią powierzchni obiektu, który w wyniku pożaru częściowo uległ zawaleniu – poinformował oficer prasowy KW PSP w Szczecinie mł. kpt. Tomasz Kubiak.

Po ponad czterech godzinach strażakom udało się opanować pożar zakładu przetwórstwa rybnego w Złocieńcu, który formalnie nigdy nie został otwarty.

"Część hali uległa zawaleniu. Uratowano jedną trzecią powierzchni obiektu"

– powiedział Kubiak.

Kubiak poinformował, że w akcji gaśniczej brały udział 32 zastępy straży pożarnej. Pożar gasili strażacy z jednostek z powiatów: drawskiego, łobeskiego i wałeckiego.

W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. Ze względu na duże zadymienie na drodze krajowej nr 20, przy której położony jest zakład, obowiązuje ruch wahadłowy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl