Kolejna skarga do Strasburga

  

Być może za długo prof. Paweł Machcewicz kierował Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Przez cały ten czas skrupulatnie realizował niemiecką wizję II wojny światowej, narzuconą mu przez Władysława Bartoszewskiego i Normana Daviesa, którzy przygotowywali koncepcję tej placówki. Zwiedzający muzeum nie mieli szans, by się dowiedzieć o bohaterskich, ale jakże tragicznych losach Polaków walczących w obronie swojej ojczyzny.

Dopiero ubiegłoroczna zmiana na stanowisku dyrektora i powołanie dr. Karola Nawrockiego dała nadzieję, że razem z nowo powstałą Radą Muzeum II Wojny Światowej uda się naprawić zło, które uczynił poprzedni zarząd placówki. Niestety, Paweł Machcewicz nie może się pogodzić z dymisją i zdobyć się na chwilę refleksji, jakiej można by oczekiwać od profesora. Złożył do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka skargę, w której żali się m.in. na to, że naruszono jego prawo do swobody wypowiedzi, wolności nauki i działalności kulturalnej. Tu warto także przypomnieć, że Prokuratura Okręgowa w Gdańsku i CBA prowadzą postępowanie dotyczące popełnienia przestępstwa na szkodę muzeum, a funkcjonariusze CBA dokonali przeszukań w Urzędzie Miejskim w Gdańsku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts