Wręczał łapówki urzędnikom za zlecenia. Agenci ABW przerwali korupcyjny deal

/ abw.gov.pl

  

Jak ustalił portal niezalezna.pl funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali przedsiębiorcę, który opłacał się urzędnikom z Nowego Targu. Biznesmen Stanisław Ch. wręczał "korzyści majątkowe", czyli łapówki, pracownikom Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu, a dzięki temu otrzymywał zlecenia w ramach zamówień publicznych. To kolejna osoba zatrzymana w tej sprawie.

Afera łapówkarska w Nowym Targu, którą od dłuższego czasu wyjaśnia Prokuratura Regionalna w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami tamtejszej delegatury ABW, zatacza coraz szersze kręgi.

Wcześniej ABW zatrzymało dyrektora PZD w Nowym Targu Roberta W. oraz jego zastępcę Krzysztofa Sz., którzy usłyszeli zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych. Ten pierwszy cały czas przebywa w areszcie.

Ale skoro jedni brali łapówki, to ktoś im je wręczał. Teraz wiadomo, że podejrzanym jest przedsiębiorca budowlany Stanisław Ch., który usłyszał zarzuty "udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne".

Decyzją krakowskiego sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany - na trzy miesiące.

Nie jest on pierwszym biznesmenem, który odpowie za korumpowanie urzędników. Zarzuty usłyszały już cztery osoby z firm realizujących prace zlecone przez PZD w Nowym Targu.

Łączna kwota łapówek robi wrażenie - półtora miliona złotych! A to zapewne nie koniec, bo jak ustalił portal niezalezna.pl - sprawa jest rozwojowa, czyli - kolejnych łapówkarzy mogą "odwiedzić" agenci ABW. Chyba że sami się zgłoszą.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trumny powstańców styczniowych wniesione do Katedry Wileńskiej

Zdjęcie ilustracyjne / TVP Info/print screen

  

O godz. 9 (godz. 8 czasu polskiego) do Katedry Wileńskiej w asyście honorowej wniesione zostały trumny ze szczątkami uczestników i przywódców powstania styczniowego, odnalezionymi podczas prac archeologicznych na Górze Zamkowej w Wilnie.

Do południa chętni będą mogli pożegnać się z 20 uczestnikami zrywu, m.in. z jego przywódcami Zygmuntem Sierakowskim i Konstantym Kalinowskim.

W południe w Katedrze Wileńskiej rozpocznie się msza pogrzebowa pod przewodnictwem biskupów Litwy, Polski i Białorusi. Następnie przewidziane jest przemówienie prezydentów Litwy i Polski, Gitanasa Nausedy i Andrzeja Dudy oraz wicepremiera Białorusi Ihara Pietryszenki, po czym kondukt żałobny wyruszy w stronę Cmentarza na Rossie, gdzie w centralnej kaplicy spoczną powstańcy.

Droga od katedry do cmentarza liczy około 3 km. Procesja żałobna przejdzie głównymi ulicami Starego Miasta: Zamkową, Wielką i Ostrobramską. Przy Kaplicy Ostrobramskiej kondukt zatrzyma się na modlitwę w trzech językach.

W uroczystościach pogrzebowych udział wezmą przedstawiciele władz Polski - prezydent Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, premier Mateusz Morawiecki, szef MON Mariusz Błaszczak oraz przedstawiciele Sejmu i Senatu, a także reprezentanci władz Litwy, Ukrainy i Białorusi.

W 2017 roku na Górze Zamkowej, zwanej też Górą Giedymina, rozpoczęto badania archeologiczne, w trakcie których znaleziono szczątki powstańców styczniowych straconych na Placu Łukiskim. Źródła historyczne wskazują, że powieszono tam bądź rozstrzelano łącznie 21 osób, ale odnaleziono szczątki tylko 20.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl