Przedstawiono osiągi najnowszego "Buka"

/ flickr.com

  

Zastępca dyrektora generalnego rosyjskiego koncernu zbrojeniowego Rosoboronexport Siergiej Ładygin zaprezentował szczegóły dotyczące najnowszego systemu obrony powietrznej (ADMS) Buk-M3 Viking.
- Buk-M3 oraz jej wersja eksportowa Viking przeszła z powodzeniem testy, sprawdzając się zarówno podczas manewrów jak i w trakcie codziennej służby - zaznaczył Siergiej Ładygin.
System mobilnych kierowanych rakiet średniego zasięgu ziemia-powietrze jest kolejnym krokiem w rozwoju projektu Buk.
W porównaniu do poprzedniej wersji Buk-M2E, udało się zwiększyć zasięg o 1.5 razy, osiągając 65 km. Cele może eliminować na pułapie od 15 metrów do 35 km. Powiększono również do sześciu liczbę celów, jakie może eliminować jednocześnie. Kolejne usprawnienie dotyczy zwiększenia liczby pocisków, które dwie baterie mogą wystrzelić - z 8 do 18. Maksymalna prędkość pocisku - do 850 m/s. Skuteczność eliminacji celu w przypadku samolotu bądź helikoptera wynosi 95 proc, 80 proc. dla rakiety manewrującej i 70 proc. dla taktycznego pocisku balistycznego. Możliwa jest również integracja ADMS Buk-M3 z systemem rakietowej obrony powietrznej Antej-2500, dzięki czemu można zwiększyć zasięg do 130 km oraz podnieść efektywność całego systemu obrony powietrznej. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nitras docina Sawickiemu, a poseł PSL nie pozostaje dłużny: Sławek, rozliczaj siebie i KO

Sławomir Nitras i Marek Sawicki / na podst. fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska i Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Ależ emocje muszą panować w szeregach totalnej opozycji po ogłoszeniu wyników wyborów. Sławomir Nitras dał upust swojej powyborczej frustracji i... zaczął docinać posłowi PSL Markowi Sawickiemu. Ten jednak dość szybko odciął się politykowi Koalicji Obywatelskiej.

W rozmowie z RMF FM Sławomir Nitras postanowił znaleźć winnego wyborczej porażki swojej formacji politycznej. Wskazał na... polityka PSL Marka Sawickiego.

Największe pretensje mam szczerze mówiąc Marka Sawickiego. Uważam, że to on od początku robił wszystko, żeby ta formuła (szerokiej koalicji – przyp. red.) się nie udała. Pamiętam, jak mnie przekonywał jeszcze przed wyborami, że nikt z PSL nie zdobędzie mandatu europarlamentarnego, bo nasze „dwójki” przeskoczą ich „jedynki”, tak się nie stało, mówił, że nie mamy szans wygrać z PiS-em w tej formule. Mam pretensje do tych wszystkich mądralińskich, którzy wtedy powiedzieli, że tak będzie lepiej.
- żalił się Nitras.

Wywołany do tablicy Sawicki odpowiedział mu we wpisie na Twitterze, żeby rozliczał, ale Koalicję Obywatelską, bo „PSL wynik podwoiło”.

Sławek rozliczaj siebie i KO. PSL wynik podwoiło, wy podzieliliście na dwa.
- napisał Sawicki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl