Ogromne zainteresowanie pewnym sondażem. Internauci trochę pogrzebali i mają ubaw po pachy

Od wczoraj dla opozycji jest to temat numer jeden. Jedna z sondażowni przeprowadziła badanie opinii publicznej. Wynikało z niego, że partia rządząca straciła na popularności. Wszystko w dzień podpisania przez Polskę umowę na zakup systemu obronnego Patriot. Inne światło na sprawę rzuciła jedna z użytkowniczek Twittera - „Immanuela_Kant”. W sieci zawrzało.

pixabay.com/andibreit/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Z sondażu zrealizowanego przez Kantar Millward Brown SA w dniach 26-27 marca dla TVN wynika, że na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 28 proc. badanych, czyli 12 pkt. proc. mniej niż w lutym, a na Platformę Obywatelską 22 proc., czyli o 6 pkt proc. więcej w porównaniu z ubiegłym miesiącem.

Trzeci wynik odnotowałby Kukiz '15 (10 proc., +4 pkt. proc.), czwarty SLD (9 proc., +3 pkt. proc.), piąty Nowoczesna (6 proc., - 2 pkt. proc.), szósty Partia Wolność (5 proc., +2 pkt. proc.), a siódmy PSL (5 proc., bez zmian). Według sondażu, frekwencja wyniosłaby 52 proc.

Politycy od rana wypytywani są o te wyniki.

Według Mariusza Błaszczaka spadek notowań może wynikać stąd, że „to sondaż dla TVN”.

Może stąd, że to sondaż dla TVN. Być może. Oczywiście przyjmujemy z pokorą wszystkie wyniki sondażu, pracujemy, pokazujemy, że konsekwentnie realizujemy program, który został poparty przez naród w 2015 roku

– mówił Błaszczak w „Sygnałach dnia” PR1.

O to samo pytany był wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Z pokorą podchodzimy do tego typu badań. Będziemy starali się pokazywać, szczególnie liczbami, jak państwo zmieniło się za rządów PiS i będziemy starali się przekonywać obywateli, żeby ten pogląd, jeżeli on się utrzyma w innych sondażach, ewentualnie zmienić. Można tutaj podać przykład działalności prokuratury. Od kiedy zmieniliśmy prokuraturę, to przestępczość spadła najniżej od lat

– zaznaczył Jaki w RMF FM.

Wczoraj podczas konferencji poświęconej Konstytucja dla Nauki pytany o tę samą kwestię był prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Z szacunkiem i pokorą odnosimy się do wyników badań, ale wiemy też jak są prowadzone i w związku z tym jesteśmy pełni optymizmu

– podkreślił Jarosław Kaczyński.

W sieci przedstawiono zupełnie inny pogląd na ten temat. Jeden z użytkowników Twittera pokazał 5 kroków do sondażu TVN.

Przypomniano również, jak ta sama sondażownia robiła badanie przed wyborami prezydenckimi w Polsce w 2015 roku. Bronisław Komorowski nie dawał żadnych szans Andrzejowi Dudzie – miał 65 proc. przewagi. Jak zakończyły się wybory każdy wie.

Wszyscy mówili wówczas tylko o minie Andrzeja Wajdy.

W podobnym tonie komentowane są wyniki najnowszego sondażu Kantar (dawniej Millward Brown):

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#sondaż #partie polityczne #wybory #poparcie dla partii politycznych #PO #PiS #Kantar #Twitter

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo