Lekarz Trumpa zostanie ministrem

/ flickr.com/ Gage Skidmore/creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

  

Dotychczasowy minister do spraw weteranów, David Shulkin został wczoraj odwołany ze stanowiska. Prezydent Donald Trump poinformował za pośrednictwem Twittera, że zamierza powierzyć tekę ministra swemu osobistemu lekarzowi, Admirałowi Ronny'emu L. Jacksonowi.

W okresie przejściowym resortem ds. weteranów wojskowych będzie kierować dotychczasowy wiceszef resortu Robert Wilkie.


51-letni Ronny Lynn Jackson, medyk wojskowy, został powołany na stanowisko lekarza prezydenckiego przez b. prezydenta Baracka Obamę w 2013 r. Donald Trump postanowił korzystać z jego opieki, gdy objął urząd w 2016 r.

Jak podkreśla agencja Reutera, Shulkin, którego dymisja wpisuje się w serię zwolnień w amerykańskim rządzie po dymisji sekretarza stanu Rexa Tillersona, stał się bohaterem mediów w związku z niekończącymi spekulacjami nt. jego przyszłości, które przybrały karykaturalny charakter.

Został zdymisjonowany m.in. po to, by te spekulacje przeciąć - miał zasugerować jeden z urzędników Białego Domu, z którym rozmawiał dziennikarz agencji Reutera.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier odwiedził KL Sachsenhausen. Uczcił pamięć tysięcy Polaków zamęczonych w obozie

/ fot. Przemysław Obłuski / niezalezna.pl

  

Premier Mateusz Morawiecki wraz z małżonką odwiedził dzisiaj były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Sachsenhausen. Szef rządu złożył kwiaty m.in. pod tablicą poświęconą pamięci 183 profesorów krakowskich wywiezionych do obozu w ramach Sonderaktion Krakau.

W drugim dniu wizyty w Berlinie premier Mateusz Morawiecki spotkał się z kanclerz Merkel na śniadaniu roboczym. Tematami spotkania były bieżące wyzwania polityki europejskiej, przyszłość Unii, a także polityka klimatyczna i nowy budżet UE.

Poruszono najistotniejsze kwestie dotyczące stosunków dwustronnych, w tym aktualne problemy i postulaty środowisk polonijnych w Niemczech. [polecam:https://niezalezna.pl/308065-morawiecki-chwali-partnerstwo-z-niemcami-zapowiada-trudne-negocjacje-dotyczace-budzetu-ue]

Szef polskiego rządu wraz z małżonką odwiedził następnie były obóz koncentracyjny w Sachsenhausen, gdzie przywitał go premier Brandenburgii Dietmar Woidke, pełniący jednocześnie funkcję koordynatora rządu RFN ds. niemiecko-polskiej współpracy społecznej i przygranicznej oraz dyrektor fundacji Brandenburskie Miejsca Pamięci Axel Drecoll.

Mateusz Morawiecki złożył wiązankę przy tablicy poświęconej pamięci 183 profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego i innych wyższych uczelni Krakowa, którzy w listopadzie 1939 r. zostali aresztowani i wywiezieni do obozu w Sachsenhausen w ramach tzw. Sonderaktion Krakau.

Premier złożył też wiązankę pod tablicą upamiętniającą dziesiątki tysięcy Polaków, polskich Żydów i obywateli polskich innego pochodzenia, członków mniejszości polskiej w Niemczech zamęczonych w Sachsenhausen w latach 1936-1945.

Mateusz Morawiecki złożył też kwiaty i zapalił znicz przed miejscem straceń, a także złożył wieniec w asyście wojskowej pod Pomnikiem Ofiar Obozu Krematorium w Bloku "Z".

W Bloku "Z" szef polskiego rządu dokonał wpisu do księgi pamiątkowej.

Premier zwiedził także celę gen. Grota Roweckiego.

Podczas przejazdu do obozu w Sachsenhausen premier Morawiecki zatrzymał się w miejscu, gdzie trwa budowa nowej polskiej ambasady przy ulicy Unter den Linden w Berlinie i wraz z małżonką oglądał znajdującą się tam wystawę poświęconą Solidarności Walczącej zatytułowaną "Zanim upadł mur berliński".

Nowa polska ambasada będzie miała swoją siedzibę w bardzo prestiżowym miejscu i jak szacuje ambasador RP w Republice Federalnej Niemiec Andrzej Przyłębski, przeprowadzka do nowego obiektu powinna nastąpić w drugim kwartale 2022 r.

Wczoraj premier Morawiecki zwiedził Miejsce Pamięci i Edukacji - Dom Konferencji w Wannsee i Instytut Pileckiego w Berlinie.

Również wczoraj szef rządu wziął udział w uroczystym koncercie w operze berlińskiej z okazji obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz, następnie wraz z małżonką uczestniczył w kolacji z udziałem Angeli Merkel. [polecam:https://niezalezna.pl/308019-premier-morawiecki-w-berlinie-kl-auschwitz-birkenau-nie-byl-jedynym-pieklem-na-ziemi]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts