Areszt dla zatrzymanych po pożarze w Kemerowie

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

Sąd w Kemerowie nakazał zatrzymanie w areszcie do 25 maja czterech spośród pięciu osób zatrzymanych w związku z pożarem w centrum handlowym Zimowa Wiśnia. To m.in. ajentka centrum handlowego i dyrektor techniczny firmy, do której należał obiekt.

Obojgu przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. świadczenia usług niezgodnych z wymogami bezpieczeństwa.

Gieorgij Sobolew jest dyrektorem technicznym spółki Kemerowskie Zakłady Cukiernicze, do której należało centrum Zimowa Wiśnia, przebudowane z budynku dawnych zakładów. Ajentką jest Nadieżda Suddienok. Jej adwokaci wnosili o środek zapobiegawczy inny niż zatrzymanie w areszcie, argumentując, że współpracuje ona z prowadzącymi śledztwo.

Pozostali zatrzymani to szef i pracownik organizacji odpowiedzialnej za obsługę alarmu przeciwpożarowego oraz pracownik ochrony Siergiej Antiuszyn.

Ten ostatni według śledczych wyłączył system powiadamiania o pożarze. Jednak on sam powiedział w środę mediom, że system ten już wcześniej nie był sprawny i zdarzało się, że nie działał w ogóle.

W pożarze, który wybuchł w niedzielę w centrum handlowo-rozrywkowym w Kemerowie, mieście na Syberii Zachodniej, zginęły według oficjalnych danych 64 osoby.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Po tragedii w Kemerowie Putin krytykowany nawet przez „Wiedomosti”. Przypomniano mu Kursk i Biesłan

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowe taśmy! Co prezes NIK K. Kwiatkowski mówił o sędziach? "W du**ch im się poprzewracało"

Krzysztof Kwiatkowski / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Portal tvp.info ujawnil kolejne nagrania - tym razem z restauracji Amber Room z 10 czerwca 2014 r. Na taśmach słyszymy głosy ówczesnego najbogatszego Polaka Jana Kulczyka i prezesa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego, którzy rozmawiają między innymi o prywatyzacji spółki Ciech. W pewnym momencie Kwiatkowski pokusił się również o ocenę pracy sędziów. - Niestety im się w du**ch poprzewracało trochę… – mówi prezes NIK do Kulczyka.

Portal tvp.info dotarł do nagrań z rozmowy między Janem Kulczykiem a Krzysztofem Kwiatkowskim, która dotyczyła prywatyzacji spółki Ciech. 

Stenogram z rozmowy Kulczyk-Kwiatkowski z czerwca 2014 r.:

JAN KULCZYK:  Jak się cieszę, że zacząłem normalnie, ta sprzedaż tego Ciechu taki był… wszyscy odebrali to…

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Patrzyłem na to jak na papierek lakmusowy, jak się zachowają co poniektórzy 

JAN KULCZYK: Czyli teraz już krótko mówiąc – można 

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Normalnieje 

JAN KULCZYK: Teraz już, bo ja myślę, że i Donald i wszyscy zobaczyli, że nie będzie z tego tytułu miał jatki

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Rozmawiałem z Wojtkiem Karpińskim i on mówi: Jestem ciekaw reakcji, bo Donald mi dał zieloną rękę, ale mówi – no zobaczymy, jak to pójdzie (śmiech) 

JAN KULCZYK: Że dał zielone światło? 

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Tak, dał mu zielone światło, ale jednocześnie mówił „bierzesz to na własną głowę” no. Jak to Donald. 

Później w czasie rozmowy w Amber Room Kwiatkowski pokusił się o szczerą ocenę pracy sędziów.

Ja bym powiedział tak (…) środowisko sędziowskie mi groziło protestami, że jak śmiem w ogóle wprowadzać możliwość oceny pracy sędziego. Ja mówię: a które środowisko nie podlega ocenie? (…) prowadzone przewlekle postępowanie czy nie prowadzone? Niestety im się w d**ach poprzewracało trochę…

– mówi Kwiatkowski do Kulczyka.

Fot./screen/tvp.info

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvp.info, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl