Zły Łęg sforsowany

W ostatnich dniach pododdziały 12. Brygady Zmechanizowanej realizowały przedsięwzięcie szkoleniowe z zakresu pokonywania przeszkody wodnej na poligonie w Drawsku Pomorskim. Szkolenie przeznaczone było przede wszystkim dla żołnierzy 1. Batalionu piechoty zmotoryzowanej „Legionów”.

mat. 12. BZ / http://12bz.wp.mil.pl/pl/4_1315.html

Po uprzednim zajęciu rejonu wyjściowego do przeprawy pododdziały batalionu przystąpiły do pokonania przeszkody wodnej. Jako pierwsza na przeciwległy brzeg przeprawiła się 1. Kompania zmotoryzowana, w celu zabezpieczenia rejonu przeprawy. Następnie przeprawiały się kolejne pododdziały batalionu - informuje oficjalny portal 12. BZ.

Po przeprawie żołnierze zajęli określony teren, który w zadaniu od dowódcy batalionu mieli zdobyć. Następnie sprawdzili stan sprzętu, uzupełnili amunicję, paliwo oraz żywność czyli odtworzyli zdolność bojową. Ze względu na niekorzystne warunki hydrologiczne panujące w okresie szkolenia w rejonie jeziora Zły Łęg, przeprawa przez jezioro odbywała się z wykorzystaniem inżynieryjnych środków przeprawowych będących na wyposażeniu kompanii pontonowej 5. Pułku Inżynieryjnego, który wykonał prom przewozowy pod obciążenie 80 ton. Nad bezpieczeństwem szkolących się wojsk czuwała grupa ratunkowo – ewakuacyjna z 2. Stargardzkiego batalionu saperów. W trzydniowym szkoleniu wzięło około 400 żołnierzy oraz około 90 jednostek sprzętowych - czytamy.

 

 

 

Źródło: 12. BZ / DG RSZ

#zmechanizowani #batalion #przeprawa #jezioro #poligon

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo