To już dzisiaj! Płyta DVD z 25-lecia "Gazety Polskiej" w kioskach

/ mat.pras.

  

Już od dziś w kioskach można znaleźć świąteczne wydanie tygodnika „Gazeta Polska”, a wraz z nim dodatek specjalny w postaci płyty DVD z zapisem gali 25-lecia „GP”. Polecamy i dziękujemy za wspólne 25 lat!

Robiąca wrażenie sala Teatru Wielkiego Opery Narodowej, orkiestra symfoniczna i dostojni goście ze świata polityki, biznesu i kultury. W takim anturażu „Gazeta Polska” uczciła ćwierćwiecze swojego istnienia. Transmisję z uroczystej gali prowadziła Telewizja Republika, a skróconą retransmisję wydarzenia można było obejrzeć również w telewizyjnej Dwójce. Tym, którzy nie mieli okazji obejrzeć relacji z wydarzenia, a także tym, którzy po prostu jeszcze raz chcieliby wrócić do tych chwil, dedykujemy dodatek specjalny do bieżącego, świątecznego wydania tygodnika „Gazeta Polska”.

„Gazeta Polska zasługuje na miano „polska” jak mało kto” – powiedział prowadzący galę u boku Dominiki Figurskiej Jan Pospieszalski. W podziękowaniu za te słowa, które są dla naszej redakcji nie tylko komplementem, ale i zobowiązującym wyzwaniem, przygotowaliśmy dla sympatyków Strefy Wolnego Słowa specjalną płytę DVD, na której znajdziecie Państwo zapis tegorocznej gali, która odbyła się 6 lutego w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej. „Gazeta Polska” z albumem w kioskach już od dzisiaj - 28 marca. 


W dostępnym od dziś najnowszym numerze "Gazety Polskiej":

  • Tomasz Łysiak „POLSKA ZMARTWYCHWSTAŁA!”
  • Felieton Tomasza Sakiewicza „WIELKANOC, WIELKIE DNI”

A ponadto:

  • Grzegorz  Wierzchołowski „SŁYNNA OBROŃCZYNI ŻYCIA WCIĄŻ PRZEŚLADOWANA”
  • Piotr  Nisztor „SKOK NA ZARZĄD MAJORA F.”
  • Dorota Kania „CZŁOWIEK KISZCZAKA CHRONIONY PRZEZ SĄD”

WYWIAD NUMERU "POLSKA–WIELKA BRYTANIA”

Dla miliona Polaków, którzy żyją i pracują w Wielkiej Brytanii, życie się nie zmieni. Te osoby zachowają wszystkie prawa, na przykład związane ze świadczeniami, które otrzymują. Co ważne, taką wiadomość przekazał Boris Johnson ministrowi Czaputowiczowi. Mamy nadzieję, że te osoby w Wielkiej Brytanii pozostaną

– mówi w rozmowie z „Gazetą Polską” ambasador brytyjski w Polsce Jonathan Knott.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Broniarz: zawieszamy strajk. Nauczyciele: to zdrada! I pytają o stracone pieniądze. WIDEO

/ PrtSc/ Twitter

  

Choć szef ZNP oświadczył dziś, że nauczyciele zawieszają swój protest, okazało się, że decyzja nie została przedyskutowana... z uczestnikami strajku. "Jestem zawiedziona, a jako grono pedagogiczne czujemy się zdradzeni do tego stopnia, że jestem gotowa rzucić legitymację ZNP. Nauczyciele stracili 3-tygodniowy dochód i pan Broniarz, jednym zdaniem, przekreśla cały nasz trud" - mówi zdesperowana nauczycielka.

Od soboty 27 kwietnia Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, ale go nie kończy - poinformował dzisiaj przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz.

Panie premierze Mateuszu Morawiecki, dajemy panu czas do września, czekamy na konkretne rozwiązania

- zwrócił się Broniarz do szefa rządu. [polecam:https://niezalezna.pl/269067-bdquobroniarz-do-dymisjirdquo-nauczyciele-sie-wsciekli-nikt-nie-rozmawial-z-nimi-o-zawieszeniu-strajku]

Co ciekawe, okazuje się, że nauczyciele sami również dowiedzieli się o przerwaniu strajku z briefingu prasowego Broniarza. 

Jesteśmy w szoku, ale skoro strajkowaliśmy pod sztandarem ZNP, musimy dostosować się do decyzji władz związku

- powiedzieli poznańscy nauczyciele, zrzeszeni w Międzyszkolnym Komitecie Strajkowym. [polecam:https://niezalezna.pl/269065-to-o-broniarzu-malowal-na-twarzy-barwy-wojenne-po-czym-de-facto-podkulil-ogon]

A głosy niezadowolenia nie milkną. W sieci pojawił się film z konferencji prasowej, na której członek ZNP z Poznania, nauczycielka, deklaruje gotowość do... rzucenia legitymacją związku.

Jestem zawiedziona, czujemy się zdradzeni, do tego stopnia, że jestem gotowa rzucić legitymację ZNP. Nauczyciele stracili 3-tygodniowy dochód, i pan Broniarz, jednym zdaniem, przekreśla cały nasz trud. Nie zgadzamy się, strajkujemy dalej!

- mówi.

Zobaczcie sami:

Prezydium Zarządu Krajowego Wolnego Związku Zawodowego "Solidarność-Oświata" podjęło w czwartek wieczorem decyzję o zawieszeniu strajku nauczycieli w sobotę 27 kwietnia.

Wolny Związek Zawodowy "Solidarność - Oświata" jest organizacją członkowską Forum Związków Zawodowych. Prezydium zarządu związku podjęło taką decyzję podczas wieczornego posiedzenia w Bydgoszczy.

"Nie chcemy rozbijać jedności związków. Prowadzenie strajku ogólnopolskiego jako jeden jedyny związek - nie ma sensu. Trzeba przemyśleć strategię działania. Strajk nie jest zakończony, a zawieszony"

- powiedział przewodniczący WZZ Sławomir Wittkowicz.


Od 8 kwietnia trwa ogólnopolski strajk nauczycieli zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej Solidarności. W środę przed posiedzeniem Rady Ministrów premier Morawiecki zapowiedział nowelizację ustawy Prawo oświatowe. Przewiduje ona, że w szkołach, w których rady pedagogiczne nie podejmą decyzji o dopuszczeniu uczniów do matury, prawo takie będzie przysługiwać dyrektorowi szkoły, a w szczególnych przypadkach – organowi prowadzącemu, który wyznaczy nauczyciela do klasyfikacji uczniów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl