To już dzisiaj! Płyta DVD z 25-lecia "Gazety Polskiej" w kioskach

/ mat.pras.

  

Już od dziś w kioskach można znaleźć świąteczne wydanie tygodnika „Gazeta Polska”, a wraz z nim dodatek specjalny w postaci płyty DVD z zapisem gali 25-lecia „GP”. Polecamy i dziękujemy za wspólne 25 lat!

Robiąca wrażenie sala Teatru Wielkiego Opery Narodowej, orkiestra symfoniczna i dostojni goście ze świata polityki, biznesu i kultury. W takim anturażu „Gazeta Polska” uczciła ćwierćwiecze swojego istnienia. Transmisję z uroczystej gali prowadziła Telewizja Republika, a skróconą retransmisję wydarzenia można było obejrzeć również w telewizyjnej Dwójce. Tym, którzy nie mieli okazji obejrzeć relacji z wydarzenia, a także tym, którzy po prostu jeszcze raz chcieliby wrócić do tych chwil, dedykujemy dodatek specjalny do bieżącego, świątecznego wydania tygodnika „Gazeta Polska”.

„Gazeta Polska zasługuje na miano „polska” jak mało kto” – powiedział prowadzący galę u boku Dominiki Figurskiej Jan Pospieszalski. W podziękowaniu za te słowa, które są dla naszej redakcji nie tylko komplementem, ale i zobowiązującym wyzwaniem, przygotowaliśmy dla sympatyków Strefy Wolnego Słowa specjalną płytę DVD, na której znajdziecie Państwo zapis tegorocznej gali, która odbyła się 6 lutego w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej. „Gazeta Polska” z albumem w kioskach już od dzisiaj - 28 marca. 


W dostępnym od dziś najnowszym numerze "Gazety Polskiej":

  • Tomasz Łysiak „POLSKA ZMARTWYCHWSTAŁA!”
  • Felieton Tomasza Sakiewicza „WIELKANOC, WIELKIE DNI”

A ponadto:

  • Grzegorz  Wierzchołowski „SŁYNNA OBROŃCZYNI ŻYCIA WCIĄŻ PRZEŚLADOWANA”
  • Piotr  Nisztor „SKOK NA ZARZĄD MAJORA F.”
  • Dorota Kania „CZŁOWIEK KISZCZAKA CHRONIONY PRZEZ SĄD”

WYWIAD NUMERU "POLSKA–WIELKA BRYTANIA”

Dla miliona Polaków, którzy żyją i pracują w Wielkiej Brytanii, życie się nie zmieni. Te osoby zachowają wszystkie prawa, na przykład związane ze świadczeniami, które otrzymują. Co ważne, taką wiadomość przekazał Boris Johnson ministrowi Czaputowiczowi. Mamy nadzieję, że te osoby w Wielkiej Brytanii pozostaną

– mówi w rozmowie z „Gazetą Polską” ambasador brytyjski w Polsce Jonathan Knott.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dymisja ministra po słowach o Marszu Równości? Rzecznik rządu dementuje: Zmian nie będzie

szef MEN Dariusz Piontkowski / twitter.com/men_gov_pl

  

Politycy opozycji zażądali dymisji ministra Piontkowskiego, który stwierdził, że Marsze Równości budzą ogromny opór i w związku z tym warto się zastanowić, czy w przyszłości tego typu imprezy powinny być organizowane. Rzecznik rządu Piotr Müller pytany, czy należy się spodziewać dysmisji szefa MEN poinformował, że premier nie przewiduje żadnych zmian w rządzie.

Rzecznik rządu był pytany w TVP1, czy Piontkowski dotrwa do końca kadencji i wyborów parlamentarnych.

Pan premier na tę chwilę nie przewiduje żadnych zmian w rządzie, w związku z tym myślę, że tutaj żadnych zmian w tym zakresie nie będzie.
- powiedział Müller.

Stwierdził, że reakcje na wypowiedź Piontowskiego są nieproporcjonalne do słów, które wypowiedział szef MEN.

Stanowisko ministra Piontkowskiego w tym zakresie to nie jest stanowisko rządu.
- zaznaczył Müller.

Stanowisko rządu - oświadczył - jest jasne i trzeba zawsze chronić legalne zgromadzenia i manifestacje. Dopytywany, czy Piontkowski był dyscyplinowany przez premiera, odparł, że szef MEN wie, jakie jest stanowisko rządu.

I myślę, że takie stanowisko będzie dalej reprezentował.
- powiedział Müller.

Rzecznik rządu został też poproszony o komentarz do stwierdzenia prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, że w sobotę podczas manifestacji w stolicy Podlasia doszło do „polowania na ludzi”. Müller powiedział, że grupa chuliganów zaatakowała osoby biorące udział w marszu.

To jest obserwacja nie tylko pana prezydenta (Truskolaskiego – przyp. red.), tylko tez innych osób, które to widziały. Jeżeli chuligani tego się dopuszczają, to będą za to karani. Ja tylko mam taką obawę, że prezydent Białegostoku próbuje upolitycznić ten spór, tzn. przypisać jakiekolwiek złe czyny jakiemuś ugrupowaniu politycznemu, to już mnie zdecydowanie smuci, ponieważ tam mieliśmy do czynienia po prostu z osobami, które łamały prawo, z osobami, które nie są związane z żadną partią polityczną, z tego co mi wiadomo.
- powiedział rzecznik rządu.

Dodał, że teza o udziale lokalnych działaczy PiS w zamieszkach w Białystoku jest nieprawdziwa.
Truskolaski zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez przedstawicieli PiS w organach władzy samorządowej podczas Marszu Równości w Białymstoku. W jego ocenie materiały jednoznacznie pokazują czynny udział w ustawianiu blokad przeciw marszowi przez marszałka województwa Artura Kosickiego, radnego klubu PiS w sejmiku Sebastiana Łukaszewicza, a także p.o. dyrektora gabinetu marszałka Roberta Jabłońskiego oraz radnego miejskiego Henryka Dębowskiego.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl