#Wielkanoc na Twitterze? Episkopat zachęca, by za pomocą social media dawać świadectwo wiary

/ pixabay.com/CC0/pixelkult

  

Czas Triduum Paschalnego i Wielkanocy to dobra okazja, by dzielić się przeżywaniem tych ważnych dla chrześcijan dni, za pomocą relacji z liturgii w mediach społecznościowych, a tym samym dawać świadectwo wiary - podkreśla rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik. Dodał, że w nadchodzących dniach wpisy np. na Twitterze i Facebooku można zamieszczać z hasztagami: #Triduum i #Wielkanoc.

- Publikując wpisy, zdjęcia i materiały wideo, np. ze szczególnych w roku liturgii, odbywających się w czasie Triduum Paschalnego i Wielkanocy, możemy dzielić się z innymi przeżywaniem naszej wiary w zmartwychwstanie Jezusa, czyli najważniejszym przesłaniem chrześcijaństwa, z którego wypływa nasz optymizm, radość i nadzieja

 – powiedział ks. Rytel-Andrianik.

Dodał jednocześnie, że poprzez publikacje w mediach społecznościowych tworzymy również pewien rodzaj wspólnoty internautów.

- W ten sposób umożliwiamy w jakiś sposób uczestnictwo w wydarzeniach Triduum Paschalnego tym, którzy z różnych przyczyn nie mogą być w kościołach osobiście, możemy łączyć się duchowo i wzajemnie prosić o modlitwę

 – podkreślił rzecznik KEP.

Jak mówi ks. Rytel-Andrianik, Kościół katolicki w Polsce nie ignoruje współczesnego narzędzia ewangelizacji, jakim są media społecznościowe.

- Dają one szansę dotarcia w czasie rzeczywistym z przesłaniem płynącym z Ewangelii, do milionów ludzi na całym świecie. Zachęceni słowami papieża Franciszka chcemy budować pozytywny przekaz, nie oznacza to, że ma być on wygładzony i odrealniony od rzeczywistości, ale musi nieść pokój i nadzieję. Taki jest też podstawowy sens Świąt Wielkanocnych

 – wskazał rzecznik KEP.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Napadł i ranił kobietę w jej domu. Został aresztowany

Zdjęcie ilustracyjne / malopolska.policja.gov.pl

  

36-latek, który wtargnął do mieszkania i ranił nożem 69-letnią kobietę, został aresztowany na trzy miesiące. W chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W ubiegłym tygodniu, 12 lutego br. w godzinach porannych, w miejscowości Tymbark na teren prywatnego domu, w którym zamieszkiwało starsze małżeństwo, wtargnął mężczyzna. Z nieustalonych przyczyn nagle wyjął nóż i uderzył kilkakrotnie 69-letnią kobietę, raniąc ją w okolice głowy i ręki, po czym zabrał leżący tam telefon komórkowy, a następnie oddalił się w nieznanym kierunku. Kobieta trafiła do szpitala, na szczęście nie doznała poważnych obrażeń.

Po telefonicznym zgłoszeniu od męża poszkodowanej policjanci niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy. Kilka godzin później, policjanci z Komisariatu Policji w Tymbarku podczas przeczesywania okolicy zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu limanowskiego, przy którym znaleziono nóż oraz skradziony telefon.

Mężczyzna był nietrzeźwy, badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych limanowskiej komendy, po czym przedstawiono mu zarzut rozboju z użyciem noża - za co grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 12. Sąd Rejonowy w Limanowej zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl