Kto chce skłócić Polonię?

  

To nie przypadek, że po każdej udanej inicjatywie Polonii amerykańskiej skupionej wokół tamtejszych klubów „Gazety Polskiej” następuje podstępny atak, mający skłócić członków tego środowiska. Najlepiej było to widać dwa lata temu, kiedy to na zjeździe klubów amerykańskich w Doylestown w sposób perfidny zaatakowano nie tylko kluby „GP”, ale całe środowisko Strefy Wolnego Słowa. Zrobiono to z obawy przed wzrostem znaczenia klubów „GP”, które jednoczyły Polonię. Sytuacja powtarza się co jakiś czas.

Najbardziej obrzydliwe w tym wszystkim jest to, że tym razem do rozbicia Polonii wykorzystuje się cenną inicjatywę organizacji polonijnych, które zaangażowały się w walkę z ustawą HR1226 (dotyczącą bezspadkowego mienia ofiar Holokaustu). Kłamstwu, że „projekt Stop Act HR 1226 nigdy nie był współtworzony przez Radio Maryja, Kluby Gazety Polskiej, Redutę Dobrego Imienia czy Komitet Smoleński”, zaprzecza Tadeusz Antoniak, przewodniczący klubu „GP” w Filadelfii. Oświadczył, że kłamstwem jest, iż „środowiska Klubów Gazety Polskiej czy też Komitetu Smoleńsko-Katyńskiego nie wsparły działań akcji Polonii”. Nic to nie pomogło, rozbijanie Polonii trwa w najlepsze.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts